top of page

O klubu

SFK  Vrchovina je klub s dlouholetou tradicí, na kterou navazují další generace nových hráčů. O jejich přípravu se stará v mládežnických  týmech celá řada dobrovolných trenérů, většinou z řad rodičů. Přesto se snažíme udržet  kvalitu tréninkového procesu a tak většina z nich podstupuje pravidelná školení a jsou nositeli trenérské licence UEFA tř C, B a A .  Výchova mladých fotbalistů je naší prioritou od předškolního věku ( děti již od 4-6  let ve školičce) přes kategorie přípravky, žáků až po dorost.

Historie a současnost klubu

1900 - SK Nové Město na Moravě (původně bruslařský klub)

1950 - TJ Nové Město na Moravě

1998 - Bohemia Breeding

2001 - SFK Vrchovina Nové Město - Radešínská Svratka

2014 - SFK Vrchovina z.s. Nové Město na Moravě

05_optimized.jpg

   Klub navázal v roce 1998 na bez mála stoletou historii novoměstské kopané sloučením fotbalistů Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky pod společný název FC Bohemia Breeding. V roce 2001 vznikl nový název klubu Spojený fotbalový klub Vrchovina Nové Město na Moravě - Radešínská Svratka. Spojení bylo vynucené především zvýšeným ekonomickým tlakem a zvýšení počtu fotbalových hřišť, na kterých se mohlo nejen hrát, ale především trénovat. Právě těmi disponoval areál v Radešínské Svratce. Tréninky i zápasy se odehrávají střídavě právě buď v Novém Městě, nebo v pět kilometrů vzdálené Radešínské Svratce.

01_optimized.jpg

V roce 2009 se kluby opět osamostatnily a oba nadále figurují ve fotbalových soutěžích FAČR. V současné době má náš klub řadu mládežnických mužstev (od U7 po U19), vychovávat mladé je naším posláním a hlavním úkolem. Počínaje školičkou pro ty nejmenší a pomyslným vrcholem je doplnění pro tým mužů "A", které od 2010 hrálo 8 let Moravsko-slezskou divizi. V listopadu roku 2014 se klub přejmenoval na SFK Vrchovina z.s. (Sportovní fotbalový klub Nové Město na Moravě). V roce 2018 jsme přepsali sportovní historii, protože muži vyhráli FORTUNA divizi D a postoupili do MSFL.

bottom of page