Hlučín/NMNM - Že to fotbalisté Nového Města na Moravě umí venku lépe než doma, potvrdili i ve středu v Hlučíně. Na hřišti vedoucího týmu třetiligové tabulky předvedli zatím nejlepší podzimní výkon a po zásluze si domů před půlnocí přivezli cenný bod.

FC Hlučín – SFK Vrchovina Nové Město na Moravě 1:1 (0:0)

Branky: 62. Kraut (PK) - 77. J. Švanda

Nové Město: Šmída - Vašíček (69. Chloupek), Hekerle, Vícha, Smetana - Šteffl, Michal (83. Feik), Holman (73. Skalník), Duda, J. Švanda - Tulajdan (90. T. Švanda)

Vrchovina se v první půli soustředila na dobrou organizaci hry a poctivou obranu. V úvodu se ovšem nevyvarovala drobných nedorazů na své levé straně a domácí mohli za dvou standardních situací jít do vedení. L. Kundrátek naštěstí v 15. minutě zblízka po centru bránu překopl a hlavičku Padycha o dvě minuty později lapil Šmída. Mezitím ovšem nedotáhl nadějný brejk unikající Tulajdan a v závěru poločasu nezachoval v šancích dvakrát chladnou hlavu osamocený Holman.

Po přestávce hosté svou útočnou aktivitu zvýšili. Nejprve Dudovu dalekonosnou ránu vytáhl brankář z pod břevna na roh a v 57. minutě přišla největší příležitost Města. Dobře hrající Tulajdan vlétl zleva do šestnáctky přes dva skluzující zadáky a zpětnou přihrávkou našel kapitána Michala. Jenže jeho i dorážejícího Šteffla zastavil brankář spolu s obětavým zákrokem obránce. Nedáš-dostaneš znovu platilo: dvě minuty nato zastavil rychlý výpad střídajícího Hellera Hekerle za cenu žluté karty, přímý kop z 22 metrů nastřelil Vengřinek do Vašíčkovy ruky ve zdi a kopala se penalta, kterou kanonýr Kraut se štěstím proměnil – 1:0.

Odhodlaní hráči se okamžitě vrhli za vyrovnáním, na hřiště přišli ofenzivní esa Chloupek se Skalníkem a hosté šli do tlaku. V 75. minutě se po Chloupkově přetaženém centru dostal na malém vápně k zakončení Tulajdan, ale pravačkou odkrytou bránu trestuhodně minul. Vyrovnání se zrodilo o tři minuty později, kdy Šmídův přesný nákop hlavou prodloužil Šteffl a mladík Josef Švanda z plného běhu a prvního dotyku mazácky uklidil míč k zadní tyči. Tři minuty před koncem si Skalník vyměnil míč se Švandou, ten ho milimetrově našel na malém vápně, ale zkušený forvard hlavičkoval jen do brankářovy náruče. A protože v poslední minutě střílel z voleje do Šmídova koše střídající Pyclík, urodila se zasloužená dělba bodů.