top of page

Žijeme, Jiří Baty Batelka vystřelil naději

VelMez / NMNM - 31. hrací den svedl v rámci MSFL tolik očekávané derby mezi domácím VelMezem a SFK Nové Město na Moravě. Oba kluby jsou v sestupovém pásmu namočeni až po uši, takže se nečekal líbivý mač, ale doslova válka. Od minulého víkendu po dohrávce F:NL se ví, že z MSFL sestupují jistě tři týmy. Vítkovice jsou jistým sestupujícím, na další dvě místa jsou čtyři adepti. Frýdlant, Uh.Brod, VelMez a NMNM.


FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. 1:1 (0:0) branky: 53. Plichta (PK) - 96. Batelka


Za krásného, slunného počasí a výborná atmosféra doprovázela na pažitu ve VelMezu toto okresní derby. První velkou šanci měl domácí soubor. Zleva centr Partla pozdvihl v chumlu obránce a domácí mohli jít do vedení, ale v poslední chvíli pravačka Šmídy zachránila jistému gólu. Nakonec se ukázalo, že to byla jediná slibná akce první půle. Domácí mají založenou hru po křídlech, kterou praktikovali, ale bylo z toho několik rohů, se kterými si Vrchovina v čele se Šmídou poradila. Na konci poločasu se hloupě nechal během dvou minut vyloučit domácí Mrňa, když dostal za dva zákroky ŽK a šel se sprchovat. O přestávce si ještě ČK vysloužil domácí trenér Šimáček.


Do druhé půle měli hosté výhodu hry proti deseti domácím. Ale z počátku tento hendikep nebyl vůbec znát. Navíc brzy se po levé straně vřítil do vápna Partl a jeho zpětná přihrávka skončila na ruce hostujícího obránce - penalta. Tu s přehledem proměnil Plichta, nedal Šmídovi šanci, který směr vystihl - 1:0. Tato branka nevěstila nic dobrého. Začalo velké dobývání Lacmanovy svatyně. A domácí sebemenší náznak využívali k brejkům. Kiks na půlce vyrobil Martin Ráliš, když podklouzl, domácí šli přes půl hřiště sami na brankáře Šmídu, ale ten pojistku odmítl. To byl zlomový okamžik zápasu, který by znamenal jisté vítězství. Domácí přestali hrát, zdržovali u rohového praporku, ale účel světí prostředky. To se jim nakonec stalo osudným, protože v šesté minutě nastavení z poslední akce zápasu se míč po nákopu dostal za obranu VelMezu, na jehož konci byl Jiří Baty Batelka, který pod Lacmanem vystřelil naději a vyrovnal - 1:1.


Rozhodčí: Vejtasa - Kolář, Řezníček

ŽK 5:2; ČK 2:0 (43. Mrňa, 45. Šimáček - trenér)

Diváci 680


Sestava SFK: Šmída - Bača (80. Hlaváč), Ráliš M., Nečas, Svoboda, Batelka, Ráliš D.(60. Vacek), Šteffl, Jícha (60. Sytař), Matulka, Duda (K)

Trenéři: Michal, Follprecht, Skryja

Vedoucí týmu: Bajer


Hodnocení od trenéra Lukáše Michala - Derby o šest bodů jsme chtěli zvládnout lépe, bohužel nervozita nám příliš svazovala nohy. Utkání ovlivnila červená karta před poločasem, která nám spíše ublizila než pomohla. Po chybě na pravé straně a proměněné penaltě soupeře jsme se dostali do těžké situace a pouze díky štěstí v 90’ jsme dokázali vybojovat velice důležitý bodik.

Vrchovinu bude čekat v příštím týdnu poslední domácí utkání v tomto ročníku MSFL s SK Kvítkovice. Zápas se bude hrát v sobotu 10. 6. 2023 ve Vrchovina aréně od 17:30 hodin.


427 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page