top of page

Okresní derby tentokráte postrádá favorita


Velké Meziříčí/NMNM - Už ve 4. kole letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy dojde na souboj jediných dvou zástupců Vysočiny ve třetí nejvyšší soutěži. Derby mezi fotbalisty domácího Velkého Meziříčí a Nového Města na Moravě má na stadionu U Tržiště výkop dnes od 17:00.

„S úvodem sezony můžeme být spokojeni. Získat čtyři body venku, navíc ještě s tak silnými týmy jako jsou Uničov či Znojmo, je určitě úspěch,“ pochvaluje si trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.Ovšem úplně stejně je na tom také Vrchovina, která má po třech kolech shodně jako její dnešní soupeř na svém kontě sedm bodů.„Jsme v dobrém rozpoložení, ale dál zůstáváme pokorní. Budeme se snažit bojovat, co nám budou síly stačit,“ říká kouč Nového Města Richard Zeman, který po úterní pohárové výhře v Tasovicích opět plánuje změny v sestavě.„Sestava bude vycházet z naší poslední ligové výhry proti Dolnímu Benešovu. Říká se, že derby nemívá favorita, postavení obou týmů v tabulce to jen potvrzuje. Meziříčí je doma silné, nám se na něj ale dařilo, proto se těšíme a věříme si,“ usmívá se lodivod Vrchoviny.

NASADÍ NOVOU POSILU?

Celek z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice však těsně před derby posílil. Z Jihlavy dorazil dvacetiletý krajní záložník či obránce Martin Pavlík.„Počítám, že by mohl do derby naskočit v průběhu zápasu jako náš žolík,“ vysvětlil Smejkal, který svůj tým za favorita nepokládá. „Bohužel na Vrchovinu moc hrát neumíme, což se v minulosti ukázalo. Doufám proto, že to zlomíme, ale bude to spíše taktická bitva. Uvidíme, kdo udělá první chybu.“„Oba soupeři se znají, nemají se moc čím překvapit. Nemyslím si ale, že budou hráči příliš svázaní taktikou. Všichni ještě mají dostatek sil, proto očekávám dobrý a otevřený fotbal,“ kontruje Richard Zeman.

Zápas bude řídit trojice sudích Křepský Michal (Olomouc) - Antoníček Petr (Prostějov), Silný Luboš (Olomouc). Delegátem FAČR je pan Peřinka Jiří (Dobšice).

#NMNMVMSFL #NMNM #SFK #PREVIEW #VELKÉMEZIŘÍČÍ #NMNMDOMOVEM #SFKZIVOTEM

245 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page