top of page

Bez větších experimentů, trenéři vsadili na jistotu


Bez výrazných změn a překvapení. Třetiligové týmy z Vysočiny vstoupily do fotbalového jara v očekávaných sestavách. Trenéři sáhli ke změnám oproti podzimním zvyklostem pouze na postech, na kterých museli řešit odchody hráčů.

S DOČEKALEM NA LAVIČCE

Novice v nejnutnějším množství měla na hřišti Otrokovic Vrchovina. Trenér Richard Zeman dokonce nechal na lavičce druholigovou posilu Michala Dočekala. „Přišel v podstatě až na konci přípravy, vsadil jsem na osvědčené hráče,“ vysvětloval volbu Zeman. Ze zimních posil se tak v základní sestavě Novoměstských objevil pouze na levém kraji obrany Lukáš Hekerle. K dispozici kvůli zranění pak vůbec nebyl jihlavský David Šteffl. Dočekal se na hřiště dostal po více než hodině hry, ale tah se trenérovi vyplatil. Posila z Líšně, která už v Novém Městě v minulosti působila, přetavila svůj první dotyk s míčem v rozhodující trefu. Hosté vyhráli 2:1. „Míč ho v podstatě trefil, ale ukázal, že si umí najít prostor,“ dodal Zeman.

Fotbalové výsluní podle Deníku:

Petr ŠMÍDA (1998)

brankář, SFK N. Město na Mor., MSFL

Už na podzim byl v rubrice nejčastěji obsazovaným hráčem a jak je vidno, formu má i nyní. Nijak s ním nezahýbal ani příchod konkurence ze Sigmy Olomouc (Denis Gröger). Dostal znovu důvěru svých trenérů a tým v Otrokovicích podržel zejména v závěru zápasu a podílel se svými zákroky na šťastném vítězství.

183 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page