top of page

Bezbrankový zápas se smutným koncem

NMNM - V rámci 11. kola MSFL přijel do Nového Města na Moravě tradiční účastník této soutěže ze Slovácka, nejstarší fotbalový klub, ČSK Uherský Brod. Trenérům domácího týmu chyběl pouze stoper Vícha.

SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. - ČSK UHERSKÝ BROD 0:0


Sestava Nové Město: Šmída - Černý, Hekerle, Trojánek, Smetana - Duda - Holman (46. Chloupek), Michal (K), Svoboda (59. Partl) - Duba, Matulka

Připraveni: Doležal - Bača, Hlaváč, Chloupek, Partl, Sytař

Sestava Uh. Brod: Jícha - Lorenc, Malenovský, Švrček, Gettlet, Josefík, Venený, Michalec, Vrága (K), Nevařil, Flasar

Připraveni: Mančík, Jaroněk, Šmatelka, Kratochvíl


Od úvodního hvizdu to byl boj o každý metr hřiště, hodně soubojů, hodně faulů, nečekaně kouskovaná hra. Divák si na své moc nepřišel. Hrálo se více méně bez šancí mezi oběma šestnáctkami, spíše opatrný mač. Oba celky nechtěli udělat chybu, případná branka by zřejmě určila vítěze. Za zmínku stojí bomba Hekerleho, která však letěla vysoko nad. Po půlhodině hry se k zakončení po rohu dostal kapitán Michal, gólman Jícha je bombu vyrazil před nohy Dudy, který z úhlu pod

břevno skóroval, ale praporek pomezního situaci zastavil pro postavení mimo hru.

Do druhého poločasu střídal Chloupek Holmana. Hosté z PVK Gettlera mohly skórovat hlavou, ale Šmída vytáhl zákrok snů a domácí tým podržel na brankové čáře. Chvíli na to Duda našel mezi obránci Dubu, ale jeho střela minula těsně branku. Dlouhý aut do vápna a prodloužený na Smetanu, ten vystřihl nůžky, které však skončily nad břevnem Jíchovy branky. Velmi efektní zakončení, ale bez gólového efektu. Posledních dvacet minut se hrálo již pouze před brankou hostí, tlak byl enormní, ale vysvobození v podobě branky nepřicházelo. Rozuzlení mohly přinést standardky, ale Matulka, Smetana a ani Duda své šance neproměnili. Navíc ještě hosté v 84. minutě šli do deseti, jelikož druhou ŽK v utkání uviděl Flasar za faul. Ve čtvrté minutě nastavení mohl vysvobodit svůj tým Duba, který dostal míč přes obranu od svého dvorního nahrávače Dudy, ale dělovka trefila jen spojnici tyče a břevna.

SFK ještě na domácím stadionu v letošní sezoně nevyhrála a to je na pováženou. V příštím utkání zajíždí v neděli do Olomouce, kde jí čeká dopolední souboj s juniorkou Sigmy.


Rozhodčí: Marek - Soukal, Vostrejž

ŽK 5:3, ČK 0:1 (84. Flasar)

Diváci: 225

259 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page