top of page

"Cítil jsem, že už je čas na nový impulz," tvrdí střelec Vopršal


Střelecká opora FC Ž´dár n/Sáz. v zimní přestávce míří okusit třetí ligu do sousedního Nového Města. S nadsázkou se dá říci, že se jedná o okresní fotbalový přestup této sezony. Jedna z opor divizních fotbalistů FC Žďár, útočník Matěj Vopršal, totiž míří o soutěž výš, do SFK Vrchovina.

"Zkusit MSFL je pro mě velkou výzvou, " říká třiadvacetileté střelecké eso.

Matěji, co bylo hlavním hnacím motorem na Vašem zimním přesunu ze Žďáru do sousedního Nového Města?

Dostal jsem nabídku ze třetí ligy, navíc z klubu, který trošku znám. Bylo pro mě proto velkou motivací to vyzkoušet.

Už v létě byla tato nabídka na stole, tehdy jste však vábení Vrchoviny odolal? Co se za půl roku změnilo?

Situace ve Žďáru pro mě na podzim nebyla úplně jednoduchá, cítil jsem, že je čas na změnu, potřeboval bych nový impulz. Vrchovina je kousek, k tomu fanoušci i tamní prostředí jsou mi hodně sympatičtí.

V novém působišti se od Vás budou očekávat především branky, to by pro Vás nemělo být ničím novým?

Přesně tak. Tlak určitě nebude větší než ve Žďáru, protože všude, kam jsem přišel, se ode mě očekávalo střílení branek. Od každého útočníka se v novém týmu góly očakávají, chci je však od sebe také já sám.

S trenérem Zemanem se znáte z působení v H.Brodě, jak se těšíte na obnovení spolupráce?

Těším se moc, protože se známe docela dlouhou dobu. V Brodě tehdy spolupráce fungovala výborně, nyní jsme spolu byli v dlouhodobějším kontaktu, navzájem dobře víme, co od sebe očekávat.

V klubu z města pod Zelenou horou jste strávil dva a půl roku. Jak na ně budete vzpomínat?

Jsem za ně rád. Když jsem přicházel, hráli jsme o záchranu, i sám jsem se v premiérové sezoně trošku hledal. Druhý ročník už byl dobrý, dal jsem dvacet branek, navíc jsme byli v tabulce nahoře. Parta tu byla dobrá, vesměs mladí kluci, servis a lidé okolo klubu fungují výborně, po této stránce jsem si nemohl na cokoliv stěžovat. Touto cestou bych chtěl ještě jednou poděkovat předsedovi klubu panu Bulíčkovi a především sportovnímu manažerovi Radimu Chmelíčkovi, který pro fotbal ve Žďáru dělá strašně moc.

Nyní se se můžete těšit na ostré boje v MSFL, bude to oproti divizi velký skok?

Třetí ligu jsem sice ještě nehrál, ale z přípravných utkání proti těmto klubům docela obrázek mám. Asi to bude podobné, ale nasazení a intenzita hry budou určitě na vyšší úrovni než v divizi. Ale těším se, je to pro mě velká výzva.

Sledoval jste podzimní výkony a výsledky svého nového klubu?

Byl jsem se podívat osobně, viděl jsem i několik sestřihů, takže ani to pro mě není úplná neznámá.

Pokud jde o kádr Vrchoviny, znáte se z minulosti s některými novým spoluhráči?

Tím, že Vrchovina hrála dlouhou dobu divizi, tak drtivou většinu kluků znám ze vzájemných zápasů, nebo z různých mládežnických výběrů. Do něčeho úplně nového tak stoprocentně nejdu.

Jakou střeleckou metu jste si před sebe do nadcházející půl sezony v dresu Nového Města stanovil?

Musím říci, že že jsem nad tím přemýšlel. Naším hlavním úkolem je záchrana, pokud dám jen jediný gól a podaří se to, budu spokojený. Jinak šest či sedm vstřelených branek by bylo bilancí, která by mě uspokojila.

Co bude podle Vás klíčem k záchraně III. ligy v NMNM i pro další ročník?

Musíme být především silní v domácím prostředí. Vyhrávat bychom samozřejmě chtěli v každém zápase, to je zcela zřejmé, ale v této soutěži platí rozhodně ještě víc než v divizi, že z venkovního prostředí je každý bod zlatý a doma musíme vytvořit nedobytnou tvrz.

194 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page