top of page

Další domácí ztráta, ačkoli jsme v poločase vedli 3:0

NMNM – V 7. kole Moravskoslezské fotbalové ligy přicestovala rezerva SK Sigma Olomouc do Nového Města na Moravě. Po první půli jsme vedli jasně 3:0, do druhého poločasu však vstoupili domácí neproměněním loženky Chloupka a začali se bát o výsledek. Týmu chyběli jak Duba, Batelka a v týdnu přibyl ještě nemocný Holman.

SFK Nové Město na Moravě – SK Sigma Olomouc B 3:3 (3:0)

Branky: 2. Šteffl, 10. a 40. Tulajdan - 52. Bendár, 73. Fiala, 80. Šíp


Sestava NMNM: Šmída – Vašíček (87. Veselý V.), Hekerle, Vícha, Smetana (46. Feik) – Chloupek (75. Skalník), Duda, Michal ©, Švenda J. – Šteffl - Tulajdan

Připraveni: Skryja – Švanda T., Skalník M., Veselý V., Bača


Sestava Olomouce: Stoppen – Kotouč ©, Neuer, Hapal, Hausknecht, Bednár, Fiala, Vepřek, Sladký, Grečmal, Šíp

Připraveni: Obzina – Diblík, David, Tandir, Galus


Domácí Vrchovina šla do vedení velice brzy. Chloupek po rohového kopu k zadní tyči našel Šteffla a ten hlavičkou trefil – 1:0. Druhý gól přišel velice brzy již v 10. minutě, kdy chybu hostí trestal Tulajdan – 2:0. Ve 40. minutě, kdy míč do sítě Olomouce dorážel po pěkné kombinační akci po pravé straně opět Tulajdan – 3:0.

Do druhá půle nenastoupil již zraněný Smetana. V 50. minutě po levé straně prošel Švanda a našel Chloupka, ale ten trestuhodně tutovku do prázdné branky zahodil, přestřelil branku. V 51. minutě se na druhé straně prosadil Adam Bednár a snížil tak náskok Vrchoviny - 3:1. Tlak Sigmy se poté začal zvyšovat. O druhou branku Hanáků se postaral Jan Fiala – 3:2, bylo to logické vyústění tlaku hostí. Ten si po standardní situaci naběhl na přízemní centr svého spoluhráče. Třetí branku hostí si deset minut před koncem připsal Jáchym Šíp, který se po individuální akci po pravé straně dostal až k bráně domácích a levačkou prostřelil brankáře Šmídu – 3:3.


Richard Zeman k zápasu: "V první půli jsme favorita zaskočili, povedl se nám nástup do utkání a byli jsme velmibproduktivní. Problém se dostavil po nuceném střídání Smetany, tímto čtvrtého vyřazeného hráče ze základní sestavy. Zatímco soupeř dvakrát dobře vystřídal a příchodem útočníka Tandira získal výškovou převahu, my jsme tentokrát takové možnosti z lavičky neměli. Chybou bylo, že jsme dostali po 6 minutách gól. Přitom jsme druhou půli začali na soupeřově polovině a krátce před tím překopl Chloupek z malého vápna odkrytou bránu. Místo toho, abychom Sigmu dorazili, jsme jí dali čuchnout. Poté jsme se zaměřili na udržení výsledku, což bylo pochopitelné, ale bohužel jsme byli zranitelní vzadu. Že jsme od fotbalově vyspělejšího soupeře doma dostali tři góly ze standardních situací, to jsme pěkní idioti. Dvakrát z prostoru zadní tyče, kde nám vypadl Smetana a třetí po rychle vhozeném autu a naší předchozí laciné útočné ztrátě míče. Musíme to všechno hodit za hlavu a precizně se připravit na Velké Meziříčí!"

Nejlepší hráči: Tulajdan, Michal – Neuer, Šíp


Rozhodčí: Tomanec – Kostelník, Ogrodník Delegát: p. Fridrichovský ŽK 2:2, ČK 0:0

Diváci: 310


Nové Město už ve středu jede na dohrávku k okresnímu derby do Velkého Meziříčí. Výkop je 23.9. 2020 od 16:30 hodin. Zápas bude řídit rozhodčí Zaoral – Pfeiffer, Havlín. Delegát FAČR pan Ivo Chytil.


325 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page