top of page

Další venkovní otočka Nového Města

Humpolec / Nové Město - Vítězná derniéra podzimní části 4. ligy skupiny D se nerodila vůbec lehce. V rámci 15. kola Nové Město vyjelo na hřiště do Humpolce, šestý celek tabulky. Domácí na svém hřišti drželi neporazitelnost, šest utkání, šest výher. Vrchovina si z Humpolce dovezla již pátou venkovní výhru.


A.F.C. HUMPOLEC - SFK VRCHOVINA NOVÉ MĚSTO n/MOR. 2:3 (1:0) branky: 7. Savi, 88. Och - 63. Sytař, 92. Duba, 96. Švanda


Sestava NMNM: Šmída P.(K) - Švanda, Bača, Wolker (46. Sytař), Nečas, Batelka, Šteffl, Partl (46. Boušek, 87.Skalník), Jícha (65. Pulkrábek), Duba, Sádecký

Trenér: p.Michal

Vedoucí týmu: p. Bajer


Domácí disponují velmi rychlou dvojící ofenzivních útočníků Savi a Och, která velmi dobře podporovaná krajními spojkami. Přesně takto začal zápas s Vrchovinou. Dvě akce humpolečtí ještě neproměnili, ale již v 7. minutě vyřešil Savi vedoucí brankou po levé straně, když sám nedal Šmídovi čuchnout - 1:0. Od této chvíle začalo dobývání ze strany hostí, ale za celý poločas se Vrchovina nebyla schopna dostat do vápna, pouze když zahrávala roh. Dobře zformovaná domácí obrana, která kombinačně se rychle pohybovala a podporovala rychlé přechody a Šmída měl z pekla štěstí, že domácí své brejky nevyužili. A když byl překonán, tak mu pomohla tyč.

Druhá půle přinesla střídání u hostů a snad i oživení, ale zadní vrata Vrchoviny byly hodně dokořán, jenže Humpolec své příležitosti trestuhodně zahazoval. Dva brejky doslova volaly po navýšení skóre, ale Šmída buď chytil, nebo mu pomohla opět konstrukce. A tak udeřilo na druhé straně, když z pravé strany po hodině hry, přiletěl do otevřené obrany míč a střídající Sytař vyrovnal - 1:1. Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou s remízou, začaly se v závěru utkání dít na hřišti věci. Dvě minuty před koncem základní hrací doby přišla chyba Nového Města na levé straně a míč se rychle dostal před Šmídu a střela Ocha mu nešťastně vypadla z koše a projektil zapadl do sítě - 2:1. Hosté však nehodily flintu do pomyslného žita. Nejprve měl po rozehrání Duba na kopačce vyrovnání, ale napálil tyčku. Ve druhé minutě nastavení Duba přesnou bombou na dvakrát vyrovnal - 2:2. V šesté minutě nastavení přišel po šanci Skalníka ještě roh, který zahrál Nečas a po závaru před domácí brankou se nejlépe zorientoval mladíček Tomáš Švanda a vstřelil hlavou vítěznou branku - 2:3.

Rozhodčí: Nápravník - Rygl, Kříž. Delegát p. Karas

ŽK 4:6; ČK 0:0

Diváci 165

Nové Město na Moravě skončilo po podzimní části 4. ligy na třetím místě tabulky s 32 body. Prezentace týmu byla velmi dobrá a reprezentace města ještě lepší. Teď je potřeba si odpočinout a nabrat síly na jarní část divize, která začne pěkně zostra, okresním derby ve Žďáru n/Sáz. 10.3. 2024.324 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page