top of page

Derby jako řemen

NMNM - Okresní derby, jako poslední domácí derniéra roku 2021, v rámci 15. kola MSFL s FC Velké Meziříčí. Co víc si mohl fanoušek přát. Bez mála čtyři stovky diváků vidělo třaskavé derby třetí nejvyšší soutěže a mělo pořádné grády od začátku až do konce, na hřišti i mimo něj.

SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. - FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ 3:2 (1:0)

Branky: 25. Duda, 60. Matulka, 88. Duba - 85. Dolejš, 89. Plichta


Sestava NM: Šmída - Hekerle (82. Trojánek), Černý, Vícha, Smetana - Duda - Vacek (59. Partl), Michal (K)(65. Holman), Svoboda - Matulka (82. Chloupek), Duba

Trenér: p. Procházka


Sestava VM: Kolář - Puža, Bouček, Dolejš, Plichta, Malata Mirek (71. Mezlík), Demeter, Komínek (K), Mucha, Urbánek, Vašíček (65. Vašíček)

Trenér: p. Šimáček


Domácí tým trenéra Procházky se od začátku zakousl do svého soupeře, vědom si situace a hlavně se chtěl s fanoušky na domácím kolbišti rozloučit výhrou. Ve 4. minutě se domácí Vacek dostal do slibné šance a také z hranice 16 vyslal jen slabou střelu, Kolář si míč doslova vychutnal. Po pěti minutách obránce Hekerle dloubnul míč na malé vápno a Duba patou chtěl usměrnit pohotově za Koláře, ale zakončení jej nepřekvapilo. Po dvaceti minutách domácího obléhání přišel faul za hranicí 16 na Michala, standardku zahrál přes zeď Duba, ale míč byl odvrácen na roh. Po rohu Svobody se již z dorážky po závaru, Duda prostřelil vším, co mu stálo v cestě - 1:0. Po gólu se hra vyrovnala, hosté přidali na obrátkách. Po půl hodině přišel centr zprava a hostující Puža hlavičkou atakoval Šmídu, ten byl na místě. V prvním dějství v 41. minutě mohl zvýšit vedení Michal, ale jeho bombu z 20 metrů vyškrábl Kolář a hosty podržel.

Na začátku druhé půle byli hosté aktivnější a přimáčkli Vrchovinu na svoji polovinu. Pootevřené vrátka hostující obrany si otevřel dokořán po hodině hry Matulka, který od půlky utekl všem a z úhlu si Koláře vychutnal - 2:0. Hosté byli stále aktivní, ale obrana v čele se Šmídou je nepouštěli do vyložených šancí. Tlak hostí sílil, mužstvo trenéra Šimáčka chtělo s vývojem něco udělat. Čtvrt hodiny před koncem Mucha pálil uvnitř vápna, ale Šmída byl na místě. Poté se hráči VelMezu dožadovali pokutového kopu, ale sudí nebyl stejného názoru. Konec zápasu gradoval, vždyť během pěti minut padly hned tři góly. Nejprve v 85. minutě nepokryl střídající Trojánek Dolejše a jeho utěšená střela skončila u zadní tyče - 2:1. Hosté hráli vabank a to se jim nevyplatilo, 88. minuta přinesla brejk Duby, který od půlky šel sám na Koláře - 3:1. Hosté ještě těsně před koncem korigovali po rohu a dorážce Plichty na konečných - 3:2. Sudí sice nastavil čtyři minuty, ale nic podstatného se v nich neudálo. Domácí konečně na podzim vyhráli v domácím prostředí a výhra je o to sladší, že to bylo právě v derby.


Hodnocení trenéra Procházky: "Tolik očekávané derby bylo plné soubojů a nepřesností, ale konečný výsledek a zisk 3 bodů je v naší situaci ohromně důležitý. Hráči zápas za podpory skvělých fanoušků zvládli a po hektickém závěru jsme si všichni silně oddechli, že jsme konečně vyhráli na domácím hřišti v podzimní sezóně. Hostující tým působil fotbalověji, ale my jsme chtěli více vyhrát, za což chci hráče pochválit a poděkovat celému týmu za obětavý výkon.

Rozhodčí: Kotala - Žurovec, Pospíšil. Delegát FAČR p. Volf

ŽK 4:1

Diváci: 360


Úplnou tečku za fotbalovým rokem udělá tým Pavla Procházky příští sobotu, kdy 13.11.2021 zajíždí na hřiště do Uničova. Zápas byl přeložen z původní neděle a kdo se chystáte na výjezd, je potřeba být na místě ve 13:30 hodin, to je právě začátek utkání. Poslední zápas podzimní sezony bude řídit trojice rozhodčích Dudek - Pospíšil, Mankovecký.

297 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page