top of page

Derby nakonec vyznělo pro hosty z Nového Města

Nová Ves/NMNM - Po deseti odehraných zápasech v rámci AGADOS KP Vysočiny mužů, se juniorka Vrchoviny po vyhraném derby v Nové Vsi, posunula na desáté místo tabulky.

TJ NOVÁ VES - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. B 2:5 (1:1) branky: 29. a 59. Komínek V. - 25. Skalník, 54. a 58. Hlaváč, 73. a 87. Šmída M.


Sestava SFK: Sáblík - Veselý J. (75. Veselý V.), Blažíček R.(C), Blažíček P.(84. Boušek), Slavíček, Polnický, Dobrovolný, Skalník (51. Šmída M.), Jícha (46. Chytrý), Hlaváč, Červenka

Trenér: p. Poul, Němeček

Vedoucí týmu: p. Dacer


Sestava TJ NV: Fuksa - Nečas, Šandera, Krbálek, Kovář, Žák, Dacer, Komínek L., Peňáz, Komínek V., Novotný (67. Ptáček)

Trenér: p. Nedvěd

Vedoucí týmu: p. Nečas J.


Třaskavé derby, jak jej nazývají někteří novináři, se tentokrát nekonalo. Úvod utkání byl úplně pohodový, hrálo se ve středu hřiště, prakticky bez šancí. To vše zlomila 25. minuta, kdy utekl Hlaváč po pravé straně obránci Peňázovi a přesným centrem našel na malém vápně Skalníka, ten doklepl míč do sítě - 0:1. A právě Hlaváč se ukázal na trávníku v Nové Vsi, jaký to je talent, byl to jeho zápas, když dvě branky dal a dvě další svým spoluhráčům sám připravil. Domácí se však nevzdali, což je jejich pověstí. Po čtyřech minutách bylo vyrovnáno Komínkem, který uklidil přesný centrovaný míč za záda Sáblíka - 1:1.

Ve druhé půli se blýsknul z kraje poločasu Hlaváč, když dvakrát pokořil kapitána v brance Fuksu, ale domácí se dokázali další trefou vrátit, když opět Vojta Komínek snížil, na rozdíl jediné branky - 2:3. To už byl na hřišti střídající Michal Šmída, který po nezištné přihrávce Hlaváče zvýšil opět na rozdíl dvou branek - 2:4. Navíc Vrchovina měla další vyložené šance Slavíčka, Chytrého a zase Šmídy. Ale gólman domácích svůj tým podržel. Konečné skóre měnil v samém závěru utkání opět Šmída, když vsítil po vyšachování obrany pátou branku.

Derby by slušela vyšší návštěva, protože bylo velmi příjemné podzimní počasí a hrálo se na výborném terénu.


Ondřej Poul, trenér: "Dnes platilo nepsané pravidlo derby zápasu, takže vyhrál tabulkově horší tým. Nicméně na hřišti to tak nevypadalo a věřím, že i fanoušky bojovný a vyrovnaný zápas bavil. Navázali jsme na zlepšující se výkony z poslední doby a konečně, zaslouženě, vyhráli i na hřišti soupeře. Pochvalu dnes zaslouží všichni včetně celé lavičky, ale extra výkon předvedl Roman Hlaváč, který byl snad u všeho podstatného a když nedal gól sám, tak na něj přihrál."


Rozhodčí: Machát - Porubka, Burian. Delegát FAČR p. Šoukal.

ŽK 1:4, ČK 0:0

Diváci 201

217 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page