Derby o krále okresu nepoznalo vítěze


Nové Město – Zemanova družina na čarodějnice v předehrávce 30. kola FORTUNA MSFL přivítala okresního rivala FC Velké Meziříčí. Ani v odvetě VelMez nedokázal Vrchovinu v tomto soutěžním ročníku porazit. Opět vyšel Vrchovině nástup do utkání, když krásnou akci korunoval Zbytovský brankou. Trenérům chyběli stále dva hráči Vopršal a Smetana, kteří dobírají antibiotika a Richard Zeman po zápase prohodil na adresu svého týmu tyto slova: „Z výsledku jsem zklamaný, VelMezu chyběl snajpr Simr a věřil jsem před zápasem, že derby vyhrajeme.“

SFK Nové Město n/Mor. - FC Velké Meziříčí 2:2 (1:1) ⚽ 4. Zbytovský, 60. Duba – 42. Demeter, 49. Šuta

Sestava Vrchoviny: Kolář – Vašíček, Batelka, Vícha, Svoboda – Matulka (66. Švanda), Michal (K), Zbytovský, Skalník K. – Duba – Skalník M.(77. Duda) Připraveni: Šmída, Bača, Wolker, Duda, Švanda, Dobrovolný V.

Sestava VelMezu: Pokorný – Kriegsmann, Bouček, Dolejš, Šuta, Smejkal, Demeter, Berka, Komínek (K), Mucha, Dufek (53. Crkal)

Připraveni: Chalupa, Krčál, Crkal, Zedník, Kruba

Vrchovina začala velmi aktivně, mezi druhou a čtvrtou minutou šla hned třikrát do vápna soupeře. Pochvalu zaslouží hlavní sudí, který nechal po jasném faulu na středu pole výhodu a přesnou průnikovou přihrávkou pro Dubu vznikla domácí šance. Duba se neunáhlil a na hranici vápna jenom posunul pro Zbytovského, který propálil tváří v tvář Pokorného - 1:0. Po deseti minutách byl faulován na pravé straně Matulka, standardku rozehrál kapitán Michal, ale střela Michala Skalníka byla sražena na rohový kop. Hosté zastavují v této části zápasu spíše nedovolenými zákroky na Matulku, Vašíčka či Kamila Skalníka. Ve 24. minutě rozehrával Demeter od levé lajny a našel u levé tyče Kolářovy branky Dolejše, který byl z ofsajdu a ani netrefil branku, navíc se exligista zranil a byl pár minut mimo hru. Ve 29. minutě po autu Muchy se uvolnil Dolejš, ale jeho střelu Kolář vyrazil na roh. To už hosté přebírali iniciativu. Ta byla korunovaná vyrovnávací brankou ve 42. minuty, když domácí ve vápně zaváhali, čehož využil Dolejš a jeho zpětná přihrávka našla Demetera, který se nemýlil – 1:1.

Druhé dějství nezačalo pro domácí vůbec dobře, i když o přestávce trenér v kabině nabádal k větší aktivitě, ale jeho svěřenci si jeho slova moc k srdci nevzali. Ve 48. minutě postupoval po nákupu sám Dolejš na Koláře, ten svůj tým podržel, skvěle střelce vychytal. Jenže po minutě domácí na půlce ztratili míč, toho se zmocnil Šuta, obrana jej nedostoupila a jeho bomba z 26 metrů skončila v šibenici Kolářovy svatyně – 1:2. Po čtyřech minutách pá