top of page

Derby v přípravě nemělo vítěze


ZR/NMNM - V sobotních slunném poledni se odehrálo utkání sousedních týmů. Z divizní špičky Žďár přivítal o záchranu bojující Nové město z MSFL. Bohužel zápas nepřinesl tolik radosti jako sobotní počasí. V přípravě Nové Město poprvé remizovalo.

FC Žďas - SFK Vrchovina 2:2 ( 1:1 ) ⚽ 25´ Michal, 48´ Vopršal

Sestava SFK: Šmída - Fikar ( 60´ Bača ), Batelka, Vícha, Bača( 30´ Vařejka ), Švanda ( 45´ Matulka ), Michal, Zbytovský ( 35´ K. Skalník ), M. Skalník, Duba, Dobrovolný ( 45´ Vopršal )

Chyběli: Kolář - koleno klidový režim, Boušek - zraněn, Duda - koleno artroskopie, Smetana, Wolker- nemoc

Úderem sobotního odpoledne proběhlo na UT ve Žďáře nad Sázavou již v pořadí páté přípravné utkání SFK Vrchovina. Od prvních minut viděla početná skupina fanoušků svých družstev bojovný fotbal, neodmyslitelně patřící tomuto derby. A začalo se pěkně zostra, domácí Žďár, se od první minuty dostal vysokým presinkem do tempa a několika pohlednými akcemi Vrchovině pořádně zatápěla a hostující Šmída v bráně hostů musel několikrát předvést skvělí zákrok. Hra se po počátečním tlaku domácích odehrávala mezi šestnáctkami a hosté jen sporadicky ohrozili branku soupeře. Změnu skóre pro hostující Vrchovinu přinesla 32 minuta, kdy po faulu ze střední vzdálenosti na rychlonohého Zbytovského zahrál Lukáš Michal a po Víchovým biliardu skončil míč za zády překvapeného Svobody hájící svatyni domácích 0:1. Po několika ostřejších zákrocích domácích, musel v 35 minutě nedobrovolně opustit střídající Zbytovský a jeho post převzal Kamil Skalník. Vrchovina se z vedení neradovala dlouho, protože v 38 minutě defenzíva hostů vymyslela hrubku, kterou s přehledem proměnil Žďár a nedal Šmídovi sebe menší šanci 1:1 Druhý poločas naskočila Vrchovina v pozměněné sestavě a hned to bylo znát na herním projevu, více se hrálo po stranách, hra se více přelévala a krajní záložníci M. Skalník s Matulkou zásobovali konstruktivními přihrávkami a nebezpečnými centry útočnou dvojici Duba, Vopršál. Běžela 48 minuta a skóre se opět měnilo, kdy hostující Vrchovina sehrála nejhezčí akci tohoto utkání a ujala se opět vedení , kdy Matulka vyvezl po pravé straně balón na Dubu, ten přesným centrem na zadní tyči našel nabíhajícího Kamila Skalníka, který zpětnou přihrávkou vyzval ke střele bratra Michala a odražený míč po reflexním zákroku domácího brankáře Svobody pohodlně doklepl Matěj Vopršál 1:2. Bohužel se Vrchovina neradovala z těsného vedení dlouho, Obrana hostů si zanedlouho vybrala další slabší chvilku kdy jejich špatné postavení a verbálním ne projevem pustili do brejku útočníka Žďáru, který podél Šmídy vyrovnal na 2:2. I přesto že si Vrchovina vytvořila několik slibných gólových momentů Matulka, Vopršál a Vícha po dvou, zejména ta Víchova před koncem utkání volala po gólu, kdy po zahraném rohu a propadlém míči na zadní tyči netrefil prázdnou svatyni domácích a utkání skončilo nejspíš spravedlivou remízou.

Komenář k zápasu od Leoše Škorpíka (as.tr. brankářů): „Od první minuty na nás domácí vlétli, vůbec jsme nezachytili tempo domácích a jen díky Šmídovi se skóre neměnilo. Mrzí nás špatná koncentrace našeho mužstva po vstřelené brance, kdy si prakticky necháme dát laciný gól. V týdnu se po zasloužené dovolené vrací k týmu hlavní trenér Richard Zeman, bude dostatek času na analýzu herního projevu a tréninkového procesu a postupně se vše vyladí.“

#NMNMVMSFL #NMNM #PŘÍPRAVA #2019 #ŽĎÁRNADSÁZAVOU

358 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page