Dobře zvládnutý podzim, splnili jsme cíl


Nové Město na Moravě - Bylo to trochu troufalé, když v létě trenér novoměstských fotbalistů, kteří v předchozí sezoně zachránili MSFL až v posledním kole, vyhlásil za cíl horní polovinu tabulky. Jenže to tak skutečně je. Vrchovina je v našlapané třetí lize devátá a splnila i cíl v podobě pětadvaceti bodů.

„Ne, že bych to čekal, ale před sezonou jsem vyhlásil takové cíle i díky tehdejší euforii ze záchrany. Zároveň jsem chtěl dát signál, že nás společně s Dolním Benešovem pasují na sestupové příčky neprávem,“ přiznává trenér Richard Zeman.

Jak uplynulý podzim hodnotíte?

Jako vcelku zvládnutý, splnili jsme cíl a jsme v klidných vodách. V letní přestávce jsem apeloval, že cesta k bodovým ziskům bude vést přes pevnou defenzivu. Oproti loňským podzimním 31 gólům jsme teď inkasovali jen osmnáctkrát, takže i v tomto směru vidím výrazné zlepšení. Rezervy jsme měli v domácím prostředí, které jsme ale kompenzovali nečekanými zisky z hřišť soupeřů. Tím ale neříkám, že máme vyhráno.

V podstatě jste splnili i umístění v horní polovině tabulky, kterou uzavíráte…

Chtěl jsem spíš využít euforie ze záchrany a zároveň toho, že nás s Dolním Benešovem odsuzovali k sestupu. Byl to takový signál, že s touhle nálepkou nesouhlasíme. Umístění mě těší i z toho důvodu, že s výjimkou Rosic jsou nad námi jen týmy, které mají podstatně lepší mužstva.

Vyhnuli jste se černým sériím, jediné dvě porážky v řadě jste měli až teď na konci podzimu, bylo i to klíčové?

Pochopitelně. Jak už jsem zmiňoval, po domácí ztrátě jsme to vždy napravili venku. Mužstvo opět ukázalo svou tvář, že v kritických chvílích dokáže zabrat. To se projevilo i teď v závěru, kdy jsme šli do zápasu proti vedoucímu Blansku po domácím výprasku od Otrokovic.

Na zmiňovaném snížení počtu inkasovaných gólů měl lví podíl brankář Petr Šmída, který v sedmi případech udržel čisté konto, prospěla jemu i týmu role jasné jedničky?