top of page

Dorostenec Červenka za 90 vteřin zachránil remízu

NMNM - 8. kolo KP Vysočina mužů zavál do Nového Města prestižního soupeře, FK Maraton Pelhřimov. Ten již dvakrát za s sebou přišel kvůli pandemii dvakrát o postup do divize. Juniorka Vrchoviny se však věhlasného jména nezalekla a vybojovala cenný bod a pátou remízu.

SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. B - FK Maraton PELHŘIMOV 2:2 (0:1)

Branky: 83.+85. Červenka - 45. Blažek, 61. Homolka


Nové Město B: Sáblík - Švanda, Veselý J. (67. Peňáz), Polnický - Veselý V., Sytař, Dobrovolný, Boušek (46. Červenka), Hudák - Hlaváč (57. Jícha, 81. Mrkos), Slavíček


FK Pelhřimov: Sochor - Kordík, Rejthar, Blažek, Homolka, Poul D.(K), Poul V. (83. Šimon), Vlk, Viktora, Mazač, Honzl


Od začátku zápasu se hrálo pěkně od podlahy a bylo jasné, že to bude hodně tvrdý zápas. V 5. minutě hosté zahrávali přímý kop za obranu, na který dobře reagovala, ale zakončení hlavou šlo vedle Sáblíkovy svatyně. Poté získal Slavíček míč ve vápně, ale jeho slibnou šanci nikdo nevyslyšel. V 18. minutě přišel rychlý přechod po pravé straně hostí, ale Sáblík nohou odvrátil na roh, po jehož zahrání k hlavičkovému zakončení přišel kapitán Poul, ale nebyl přesný. Po půlhodině opět hostující kapitán z 25 metrů provětral Sáblíkovy rukavice. V téže minutě na druhé straně se uvolnil Slavíček, který šel sám na Sochora, ale jeho lobování se vůbec nepovedlo. Nakonec do přestávky šli veselejší hosté, kteří udeřili v poslední minutě ze standardky a přesně k tyči zakončil Blažek - 0:1.

Ve druhé půli se obraz hry neměnil, byl to nelítostný boj o každý metr hřiště. Po hodině hry to s domácí jedenáctkou vypadlo ještě hůř. Hosté rozehráli nacvičenou standardku a z levé strany se po zemi trefil Homolka - 0:2. V 68. minutě zahrával domácí Sytař volný kop, ale Polnickému na malém vápně chybě milimetry k zakončení. Domácí utahovali šrouby, ale žádná velká šance nepřicházela. Deset minut před koncem zápasu přišel ostrý zákrok hostujícího Vojtěcha Poula na mladíčka Jíchu, který byl odnesen na nosítkách ze hřiště. Hříšník byl odměněn jen žlutou kartou. Když už všichni na stadionu předpovídali první prohru v ročníku, prapor pozvedl ještě dorostenec Červenka. V 83. minutě nejprve sám před gólmanem nezaváhal a snížil - 1:2. Aby po devadesáti vteřinách stejný hráč po rohu vykopl domácím zaslouženou remízu - 2:2.


Trenér Petr Follprecht k zápasu: "Ne moc koukatelný zápas, kde jsme opět zaspali první poločas. Soupeř dvakrát skóroval po našich chybách při bránění standardek. Náš výkon snesl parametry až posledních 30 minut. Celkově vyrovnaný zápas a jelikož jsme prohrávali 0:2, tak nakonec jsme s bodem spokojeni. Bohužel zase remíza, ale kluky musíme pochválit, že nic nezabalili a proti někdy až na hraně pravidel hrajícímu soupeři, dokázali udržet nervy a nakonec zato byly odměněni. Jinak bych vyzdvihl přínos střídajících hráčů."

Rozhodčí: Beneš J. - Kříž, Janovský

ŽK 2:2

Diváci: 145

243 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page