top of page

Duba předvedl úchvatné sólo


Velké Meziříčí / N.Město - Ideální scénář pro hráče, který nastoupí proti svému bývalému klubu? Ukázat, co v něm dřímá a zápas stylově rozhodnout. Přesně to se povedlo fotbalovému útočníkovi Nového Města na Moravě Tomáši Dubovi ve třetiligovém derby ve Velkém Meziříčí.

Hosté na hřišti favorita překvapivě vedli a domácí se marně snažili dostat se do svého obvyklého tempa. Při rohu v 68. minutě vyboxoval brankář Šmída míč k velkému vápnu, kde ho Duba převzal, postupně se zbavil tří protihráčů a úchvatným sólem zvýšil náskok hostující Vrchoviny.

„Dostal se k mně míč a povedlo se mi s ním utéct skoro přes celé hřiště, pak už stačilo jen překonat brankáře,“ usmíval se dvaadvacetiletý útočník. Výhra Nového Města se nečekala, hosté však byli zejména ve druhém poločase lepším týmem a mohli už před Dubovým zásahem několikrát udeřit. „Sami jsme byli překvapení, kolik nám toho Velké Meziříčí dovolilo. Kdybychom ty šance já, nebo kolega v útoku Michal Dočekal proměnili dřív, mohl být větší klid,“ podotkl.

Zatímco v loňské sezoně byl i vlivem zranění ve Velkém Meziříčí náhradníkem, v Novém Městě je z něj klíčový střelec. Sobotní zásah byl jeho sedmým v sezoně. „Chtěl jsem se tady ukázat,“ přiznal jihlavský odchovanec, který ve městě pod dálničním mostem strávil loňskou sezonu na hostování z FC Vysočina, poté ho koupilo právě Nové Město.

Prémie za příznivý výsledek před zápasem prý v kabině nevypisoval. „Ale máme rozlučku, tam něco objednám,“ usmíval se už po utkání.

Vrchovina se v podstatě celý podzim pohybovala v sestupovém pásmu.

Výhra ve Velkém Meziříčí ji posunula na zatím nesestupovou třináctou příčku a šestnáctibodový zisk v napěchované tabulce znamená reálnou šanci se během jarních odvet dostat z pásma ohrožení.

„Určitě se přes zimu na tu tabulku bude koukat líp,“ dodal spokojeně jeden z hrdinů zápasu.

#NMNMVMSFL #NMNM #ROZHOVOR #TOMÁŠDUBA #VELKÉMEZIŘÍČÍ #MSFL #201819

119 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page