top of page

Duba zařídil výhru v Hlučíně


Hlučín - Fotbalisté Nového Města se opět radovali. V rámci 8. kola MSFL vyhráli na půdě Hlučína, navíc s čistým kontem. Vše podstatné vyřešil kanonýr Tomáš Duba, který je se 7-mi brankami na třetím místě střelecké tabulky za Silným (KM) a Lokšou (Baník B).

Foto z domácího zápasu proti Frýdku-Místku

FC HLUČÍN - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. 0:2 (0:1) ⚽ 35. a 62. Duba

Hlučín: Kolenko - Heiník, Žižka (68. R. Dostál), Krejčí (68. Jančík), Opatřil, T. Dostál, Hudeczek, Štefek, Vengřinek (77. Dolba), Volf, Kraut (74. Gros)

N. Město: Šmída - Vašíček, Vícha, Duba, Smetana Matulka (78. Švanda), Donkor (63. Wolker), Zbytovský (85. M. Skalník), K. Skalník, Chloupek (69. Svoboda) Duba (90. Zambe)

Trenéři Vrchoviny pozměnili sestavu, necestoval například Batelka a ani kapitán Lukáš Michal, jehož pásku převzal Kamil Skalník a byl velkou oporou. V úvodní půlhodině domácí nastoupili ve velkém stylu a Novému Městu vázla kombinace. Ve 26. minutě za svou pasivitu mohli hosté pykat, volný Kraut na přední tyči nebyl přesný a poslal míč vedle branky Petra Šmídy. Vrchovina byla hodně produktivní, ve 35. minutě centroval Luboš Zbytovský, Petr Duda přiťukl balon Tomáši Dubovi, který po skrumáži byl ve správný čas na správném místě a halfvolejem poslal míč pod břevno domácí svatyně - 0:1.

Do druhého dějství šli hosté s tím, že musí Hlučín udržet na uzdě. Nic z první půle se neopakovalo. Právě po změně stran Nové Město spoléhalo na brejky a po hodině hry opět udeřilo. Opět Luboš Zbytovský bleskově rozehrál míč na nikým obsazeného Tomáše Dubu, který našel rychlonohého Luboše Chloupka. Ten poslední vyslal na brankáře Kolenka bombu, kterou gólman pouze vyrazil před sebe a dobíhající Tomáš Duba byl při dorážce přesný - 0:2. Tomáš byl opět ve správný čas, na správném místě. Tři střely na branku, rovná se dva góly. Domácí hráči se sice snažili o redukci nepříznivého skóre, ale vážnější příležitost jim v poslední chvíli ubránil Lukáš Smetana.

Tímto zápasem se podzimní sezona přehoupla do své druhé poloviny. Trenér Zeman zatím drží před sezonní slib, že bude hrát s týmem v horní polovině tabulky, kde mu patří 8. místo se 14 body, na třetí rezervu Baníku, resp. čtvrtou rezervu Sigmy ztrácí pouhé 2 body. Z výsledků je jasně patrné, že se mužstvu více daří na venkovním hřišti, kde nemusí tolik tvořit, jako doma. Vždyť z 5 utkání získali neuvěřitelných 10 bodů a vedou venkovní tabulku (statistika 3-1-1). Bohužel domácí aréna viděla zatím čtyři zápasy, ale jen jednu výhru s Dolním Benešovem (3:1) a hned v 1. kole remízu s rezervou Baníku (1:1).

Nejlepší hráči: Žižka - Duba, K. Skalník.

Richard Zeman: „Vezeme důležité tři body, ale nevyhrálo lepší mužstvo, ale šťastnější. Hlučín byl fotbalovější, hlavně v první půli, ale bez efektu. My jsme byli moc pasivní. Oba góly po akcích udělal Zbytovský, na jejichž konci byl vždy připravený a koncentrovaný Duba. Rozhodla naše produktivita, proto jsme mohli před tristní návštěvou slavit.“

Marcel Melecký - trenér Hlučína: "Věděli jsme v čem je Vrchovina silná. Věděli jsme, že mají výborné standardní situace a brejky, jenže jsme si na to nedali dostatečný pozor, i když jsme se o tom bavili. Naše koncovka je špatná a trápí nás to od začátku sezony. Měli jsme častěji míč na kopačkách, ale nemůžeme se dostat ani do šancí, hrajeme po vápno."

Rozhodčí: Popelák - Páral, Mikyska

Delegát FAČR: p. Kundelius

ŽK: 2:4, ČK 0:0

Diváci: 116

#NMNMVMSFL #SFK #REPORT #ZÁPAS #HLUČÍN #201920

141 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page