Duba zařídil výhru v Hlučíně


Hlučín - Fotbalisté Nového Města se opět radovali. V rámci 8. kola MSFL vyhráli na půdě Hlučína, navíc s čistým kontem. Vše podstatné vyřešil kanonýr Tomáš Duba, který je se 7-mi brankami na třetím místě střelecké tabulky za Silným (KM) a Lokšou (Baník B).

Foto z domácího zápasu proti Frýdku-Místku

FC HLUČÍN - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. 0:2 (0:1) ⚽ 35. a 62. Duba

Hlučín: Kolenko - Heiník, Žižka (68. R. Dostál), Krejčí (68. Jančík), Opatřil, T. Dostál, Hudeczek, Štefek, Vengřinek (77. Dolba), Volf, Kraut (74. Gros)

N. Město: Šmída - Vašíček, Vícha, Duba, Smetana Matulka (78. Švanda), Donkor (63. Wolker), Zbytovský (85. M. Skalník), K. Skalník, Chloupek (69. Svoboda) Duba (90. Zambe)

Trenéři Vrchoviny pozměnili sestavu, necestoval například Batelka a ani kapitán Lukáš Michal, jehož pásku převzal Kamil Skalník a byl velkou oporou. V úvodní půlhodině domácí nastoupili ve velkém stylu a Novému Městu vázla kombinace. Ve 26. minutě za svou pasivitu mohli hosté pykat, volný Kraut na přední tyči nebyl přesný a poslal míč vedle branky Petra Šmídy. Vrchovina byla hodně produktivní, ve 35. minutě centroval Luboš Zbytovský, Petr Duda přiťukl balon Tomáši Dubovi, který po skrumáži byl ve správný čas na správném místě a halfvolejem poslal míč pod břevno domácí svatyně - 0:1.

Do druhého dějství šli hosté s tím, že musí Hlučín udržet na uzdě. Nic z první půle se neopakovalo. Právě po změně stran Nové Město spoléhalo na brejky a po hodině hry opět udeřilo. Opět Luboš Zbytovský bleskově rozehrál míč na nikým obsazeného Tomáše Dubu, který našel rychlonohého Luboše Chloupka. Ten poslední vyslal na brankáře Kolenka bombu, kterou gólman pouze vyrazil před sebe a dobíhající Tomáš Duba byl při dorážce přesný - 0:2. Tomáš byl opět ve správný čas, na správném místě. Tři střely na branku, rovná se dva góly. Domácí hráči se sice snažili o redukci nepříznivého skóre, ale vážnější příležitost jim v poslední chvíli ubránil Lukáš Smetana.