top of page

Fanoušci jsou náš dvanáctý hráč


NMNM - Jedenadvacetiletý brankář Petr Šmída, který svoji kariéru spojil prozatím pouze s Novým Městem se rozchytal a má výbornou formu. Jeho zákroky a čisté konto bylo odměněno v zápase s Uherským Brodem.

Jaké největší změny se celkově v klubu udály za dobu vaší přítomnosti?

Největší změnu do Nového Města přivedl asi trenér Richard Zeman. Dlouhodobě se nám nedařilo a s jeho příchodem přišla i tréninková kvalita plus kvalitní hráči. Z toho vyústily největší úspěchy Novoměstskeho fotbalu, výhra v Divizi a postup do MSFL.

Trenér se o vás vyjádřil, že máte v posledních zápasech formu. Co na to říkáte a čím si myslíte, že je, že chytáte v takové pohodě?

Jsem rád za slova trenéra. Hlavním důvodem podle mě je, že stabilně chytám a dostávám důvěru od trenéra a týmu, za což jim děkuji. Dalším důvodem jsou určitě kvalitní tréninky v podání našeho trenéra brankářů Leoše Škorpíka.

V minulém roce jste tak jasnou jedničkou nebyl. Co se změnilo?

Ano, máte pravdu. V minulých sezonách v klubu působili skvělý gólmani jako Marek Kolář nebo David Juran. Bylo těžké stabilně chytat, když soupeříte s takovou kvalitou. V létě jsem hovořil s trenérem a řekl mi, že sezonu započnu jako gólman číslo 1. Doufám, že svými výkony mu tuto důvěru vrátím.

Vaše obrana je třetí nejlepší v MSFL. V čem vidíte vaši sílu?

Myslím si, že hlavním důvodem je, že jsme se sehráli, jelikož v minulém ročníku jsme nastupovali téměř v identické obraně a obdržovali jsme mnohem více gólů. Momentálně obrana pracuje skvěle a doufám, že v tom bude pokračovat.

Jak byste srovnal letošní sezonu MSFL s tou loňskou? Prozatím jsou týmy bodově vyrovnané.

Myslím si, že i loňská sezóna byla velmi vyrovnaná. Ve třetí lize působí velmi kvalitní mužstva a každý může porazit každého. Proto jsou bodové rozdíly mezi jednotlivými mužstvy tak malé.

Jaké jsou cíle Vrchoviny v letošní sezoně?

Hlavním cílem je určitě záchrana třetiligové příslušnosti. Chceme hrát v první polovině tabulky, což se nám momentálně daří. Za tímto počinem stojí i náš dvanáctý hráč a to jsou naši fanoušci, kteří nás v hojném počtu jezdí podporovat i na venkovní zápasy. Za to jim jménem celého týmu moc děkuji!

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?

Primárním cílem je pomoct týmu k záchraně. Momentálně se soustředím na své výkony v Novém Městě. Určitě bych rád zkusil i vyšší soutěže, ale momentálně si myslím, že třetí liga je pro můj fotbalový růst optimální řešení. Mám ještě na čem pracovat.

#NMNMVMSFL #SFK #ROZHOVOR #PETRŠMÍDA #201920

105 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page