top of page

Fanoušci jsou náš dvanáctý hráč


NMNM - Jedenadvacetiletý brankář Petr Šmída, který svoji kariéru spojil prozatím pouze s Novým Městem se rozchytal a má výbornou formu. Jeho zákroky a čisté konto bylo odměněno v zápase s Uherským Brodem.

Jaké největší změny se celkově v klubu udály za dobu vaší přítomnosti?

Největší změnu do Nového Města přivedl asi trenér Richard Zeman. Dlouhodobě se nám nedařilo a s jeho příchodem přišla i tréninková kvalita plus kvalitní hráči. Z toho vyústily největší úspěchy Novoměstskeho fotbalu, výhra v Divizi a postup do MSFL.

Trenér se o vás vyjádřil, že máte v posledních zápasech formu. Co na to říkáte a čím si myslíte, že je, že chytáte v takové pohodě?

Jsem rád za slova trenéra. Hlavním důvodem podle mě je, že stabilně chytám a dostávám důvěru od trenéra a týmu, za což jim děkuji. Dalším důvodem jsou určitě kvalitní tréninky v podání našeho trenéra brankářů Leoše Škorpíka.

V minulém roce jste tak jasnou jedničkou nebyl. Co se změnilo?

Ano, máte pravdu. V minulých sezonách v klubu působili skvělý gólmani jako Marek Kolář nebo David Juran. Bylo těžké stabilně chytat, když soupeříte s takovou kvalitou. V létě jsem hovořil s trenérem a řekl mi, že sezonu započnu jako gólman číslo 1. Doufám, že svými výkony mu tuto důvěru vrátím.

Vaše obrana je třetí nejlepší v MSFL. V čem vidíte vaši sílu?

Myslím si, že hlavním důvodem je, že jsme se sehráli, jelikož v minulém ročníku jsme nastupovali téměř v identické obraně a obdržovali jsme mnohem více gólů. Momentálně obrana pracuje skvěle a doufám, že v tom bude pokračovat.

Jak byste srovnal letošní sezonu MSFL s tou loňskou? Prozatím jsou týmy bodově vyrovnané.

Myslím si, že i loňská sezóna byla velmi vyrovnaná. Ve třetí lize působí velmi kvalitní mužstva a každý může porazit každého. Proto jsou bodové rozdíly mezi jednotlivými mužstvy tak malé.

Jaké jsou cíle Vrchoviny v letošní sezoně?

Hlavním cílem je určitě záchrana třetiligové příslušnosti. Chceme hrát v první polovině tabulky, což se nám momentálně daří. Za tímto počinem stojí i náš dvanáctý hráč a to jsou naši fanoušci, kteří nás v hojném počtu jezdí podporovat i na venkovní zápasy. Za to jim jménem celého týmu moc děkuji!

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?

Primárním cílem je pomoct týmu k záchraně. Momentálně se soustředím na své výkony v Novém Městě. Určitě bych rád zkusil i vyšší soutěže, ale momentálně si myslím, že třetí liga je pro můj fotbalový růst optimální řešení. Mám ještě na čem pracovat.

105 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page