top of page

Fotbal bez piva? Fanoušci řekli ne

NMNM - Amatérské soutěže ulehly k zimnímu spánku. Avšak nezaměnitelná chuť chmele se line v sezoně u klandrů, na sedačkách. Prostě všude. Pivo je jedním z neoddiskutovatelných znaků fotbalu. A českého obzvlášť. Na lize, v „pralese“ fanoušci ho potřebují.

Ukázaly to i výsledky mimořádné ankety Deníku, v níž se redaktoři mimo jiné ptali na to, kolik piva příznivci během zápasu vypijí.

Takřka přesně dvě třetiny, z více než 9000 respondentů, uvedly, že si na fotbale dají alespoň jedno pivo. Jsou ovšem i tací, kteří zvládnou více než tři piva. „Máme vyzkoušené, že když není dobrá klobása a pivo, lidí ubývá,“ připustil například trenér Šluknova Ladislav Čurgali.

Anketa naznačila, že neplatí trochu očekávané pravidlo: dobrý lokální pivovar přiláká spoustu fotbalových pivařů. Příznivci Plzně se výrazně neodlišují třeba od těch z Ostravy. Nejméně vypijí ti, kteří drží palce Mladé Boleslavi a Teplicím. Nejvíce pak ti, kteří fandí Bohemians. Mimochodem, největší radost teď ale mají abstinenti. Aktuálně totiž na stadionech platí zákaz prodeje alkoholu. Kvůli koronaviru.


více než 3 piva - 12,1%

3 piva - 11,6%

2 piva - 22,6%

1 pivo - 19,98%

žádné - 33,69%

129 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page