top of page

Fotbalová mládež je základ, MSFL je třešnička na dortu


NMNM - Pandemie koronaviru a s ní spojená ekonomická i zdravotní rizika dopadají na celé odvětví sportu, u toho amatérského to platí dvojnásob. Kluby jsou nuceny snižovat svoje rozpočty a přehodnocovat svoje plány. Tato situace se týká také fotbalistů Nového Města, kteří proto budou pro příští soutěžní ročník krátit, chtě nechtě, svůj rozpočet.

Většina hlavních sponzorů klubu jsou společnosti, jež působí v oblasti zemědělství. Současné restrikce s nimi spojená nejistota je nutí přehodnocovat rozpočty a snižovat výdaje na marketing. Prioritou partnerů a podporovatelů klubu je nyní udržení chodu vlastních společností a zabezpečení práce svých zaměstnanců, což si Vrchovina plně uvědomuje.

Na základě reálných předpokladů se novoměstští budou muset v důsledku pandemie vypořádat s výpadkem finančních prostředků pro následující ročník přesahujících 25% loňského rozpočtu. To by bez přijetí preventivních opatření ohrožovalo samotnou existenci klubu.

Dalším výrazným faktorem, který zvyšuje nejistotu a znemožňuje jakékoliv plánování, je situace spojená s predikovanou druhou vlnou pandemie a omezeními, která se nyní mění prakticky každý den.

V této situaci je třeba vyzdvihnout město NMnM, MŠMT a hlavní partnery za jejich vstřícnost. Na základě těchto skutečností a po diskuzi se všemi těmito partnery se vedení klubu rozhodlo pro sezónu 2020/21 ponechat složení kategorií s tím, že také se bude v příští sezoně v NMnM hrát MSFL. Závazky vůči hráčům a plnění vůči partnerům tvoří fixní výdaje, které bude muset vynaložit za všech okolností. Naproti tomu příjmy mohou být ohroženy epidemiologickou situací, kdy hrozí riziko např. omezování počtu diváků.

Cíl je jasný, přinést fanouškům v tomto těžkém období radost z výher a dobrého fotbalu. Věříme, že se tento záměr podaří, dojde ke stabilizaci situace a fotbaloví příznivci si cestu do Vrchovina arény najdou v co nejvyšším počtu.

Jsme přesvědčeni, že za pomoci partnerů klubu a všech fanoušků tuto situaci zvládneme a do budoucna budeme společně ještě silnější. Jedno je jisté, ani v těchto těžkých časech o fotbal nepřijdou!

#NMNMVMSFL #SFK #2020

164 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page