Heroický výkon dovedl Vrchovinu k vítězství


NMNM – Rozlučka, jak se patří, byla to oslava fotbalu. Do Nového Města přijela našlapaná mašina Blanska v rámci 16. kola MSFL (17. hrané), aby se oba týmy rozloučili s mistrovskými soutěžemi v roce 2019. Soupeř, který měl nálepku půl mistra a ve svých řádách se nacházelo hned několik exligových hráčů přivedl do Vrchovina arény parádní návštěvu. Vedoucí týmu Pavel Bajer k tomu říká: „ Jsem nadšený z návštěvy a hlavně z výkonu obou týmů, byla to skvělá reklama na fotbal.“ Ještě před výkopem se vedení klubu rozloučilo se dvěma hráči, Kamilem Skalníkem a Lubošem Zbytovským.

SFK Nové Město na Moravě - FK Blansko 2:1 (2:1), branky: 2. Duba, 30. Matulka – 33. Ordoš

Sestava Vrchoviny: Maňák – Vašíček, K. Skalník, Vícha, Batelka, Smetana - K. Skalník (K) – Švanda (90. Donkor), Zbytovský (92. V.Veselý), Chloupek (70. Svoboda) – Duba (91. M.Skalník), Matulka (67. Duda)

Připraveni: Šmída – Skalník M., Svoboda, Donkor, Duda, Veselý V.

Sestava soupeře: Doležal – Huška (K), Traore (57. Urbančok), Ilko, Paděra, Ordoš, Štrbák, Buchta, Kopičár (84. Fabuš), Štrombach (63. Schwendt), Přerovský (46. Žák)

Připraveni: Náhradníci: Záleský – Urbančok, Sedlo, Kropáček, Fabuš, Žák, Schwendt

Vrchovina začala velmi aktivně, v první minutě se do vápna vřítil Chloupek, ale jeho ostrý přízemní centr, možná to byla i střela, nikdo jej však neusměrnil do sítě. Po minutě však bylo veseleji. Na středu hřiště vybojoval míč Zbytovský, posunul do vápna Chloupkovi a na jeho přihrávku nejlépe reagoval Tomáš Duba a dal svoji desátou branku v sezoně – 1:0. Skvělý začátek domácí uklidnil a burcoval k aktivní hře. Jenže Blansko to je zkušený tým fotbalových harcovníků, po čtvrt hodině se hra srovnala. Maňák v brance musel hasit střelu hostů na roh. Ve 24. minutě šel míč zleva, který Duba tečoval před Doležalem, ale ten byl na místě. Po dvou minutách se opět agilní Duba dostal ke slabému zakončení. Po půlhodině hry zahrával Zbytovský rohový kop, který přetáhl na Dubu. Ten se s míčem blaskově otočil a okamžitě vracel před branku. Míč hlavou tečoval obránce ke Kamilovi Skalníkovi, který z první zakončil k bližší tyči, ale Doležal míč vyškrábl od tyče. Jenže míč doputoval k Radku Matulkovi, který mezi obránci vystřelil druhý gól – 2:0. Po třech minutách bylo sníženo, domácí nedokázali odvrátit standardku a vrácený míč s centrem zprava, uklidil v pohodě exligový Michal Ordoš za záda Maňá