top of page

Heroický výkon dovedl Vrchovinu k vítězství


NMNM – Rozlučka, jak se patří, byla to oslava fotbalu. Do Nového Města přijela našlapaná mašina Blanska v rámci 16. kola MSFL (17. hrané), aby se oba týmy rozloučili s mistrovskými soutěžemi v roce 2019. Soupeř, který měl nálepku půl mistra a ve svých řádách se nacházelo hned několik exligových hráčů přivedl do Vrchovina arény parádní návštěvu. Vedoucí týmu Pavel Bajer k tomu říká: „ Jsem nadšený z návštěvy a hlavně z výkonu obou týmů, byla to skvělá reklama na fotbal.“ Ještě před výkopem se vedení klubu rozloučilo se dvěma hráči, Kamilem Skalníkem a Lubošem Zbytovským.

SFK Nové Město na Moravě - FK Blansko 2:1 (2:1), branky: 2. Duba, 30. Matulka – 33. Ordoš

Sestava Vrchoviny: Maňák – Vašíček, K. Skalník, Vícha, Batelka, Smetana - K. Skalník (K) – Švanda (90. Donkor), Zbytovský (92. V.Veselý), Chloupek (70. Svoboda) – Duba (91. M.Skalník), Matulka (67. Duda)

Připraveni: Šmída – Skalník M., Svoboda, Donkor, Duda, Veselý V.

Sestava soupeře: Doležal – Huška (K), Traore (57. Urbančok), Ilko, Paděra, Ordoš, Štrbák, Buchta, Kopičár (84. Fabuš), Štrombach (63. Schwendt), Přerovský (46. Žák)

Připraveni: Náhradníci: Záleský – Urbančok, Sedlo, Kropáček, Fabuš, Žák, Schwendt

Vrchovina začala velmi aktivně, v první minutě se do vápna vřítil Chloupek, ale jeho ostrý přízemní centr, možná to byla i střela, nikdo jej však neusměrnil do sítě. Po minutě však bylo veseleji. Na středu hřiště vybojoval míč Zbytovský, posunul do vápna Chloupkovi a na jeho přihrávku nejlépe reagoval Tomáš Duba a dal svoji desátou branku v sezoně – 1:0. Skvělý začátek domácí uklidnil a burcoval k aktivní hře. Jenže Blansko to je zkušený tým fotbalových harcovníků, po čtvrt hodině se hra srovnala. Maňák v brance musel hasit střelu hostů na roh. Ve 24. minutě šel míč zleva, který Duba tečoval před Doležalem, ale ten byl na místě. Po dvou minutách se opět agilní Duba dostal ke slabému zakončení. Po půlhodině hry zahrával Zbytovský rohový kop, který přetáhl na Dubu. Ten se s míčem blaskově otočil a okamžitě vracel před branku. Míč hlavou tečoval obránce ke Kamilovi Skalníkovi, který z první zakončil k bližší tyči, ale Doležal míč vyškrábl od tyče. Jenže míč doputoval k Radku Matulkovi, který mezi obránci vystřelil druhý gól – 2:0. Po třech minutách bylo sníženo, domácí nedokázali odvrátit standardku a vrácený míč s centrem zprava, uklidil v pohodě exligový Michal Ordoš za záda Maňáka – 2:1. Zbytek poločasu se dohrával mezi šestnáctkami.

Z kraje druhého poločasu se dala čekat větší aktivita hostí. Hosté vybojovali hned tři rohové kopy, ale domácí obrana v čele s Maňákem zatím funguje velmi dobře. Vrchovina hraje na hranici svých možností, jezdí doslova po zadku. Blansku to však dopředu skřípe, předfinální akce tomu prostě chybí a defenziva Vrchoviny je zatím stoprocentní. Stopeři výborně brání také střídajícího Schwendta a nepouští jej k žádné vážnější příležitosti a když se tak stane, na místě je Maňák. Konec zápasu je již rozmělněný střídáním a Nové Město si připisuje cenné tři body.

Nejlepší hráči: Matulka, K.Skalník, Zbytovský – Ordoš

Názor trenéra Zemana: „Rychlý gól byl dobrým počinem do zápasu, Blansko jsme dosti vykolejili. Když jsme dali druhý, bylo ještě lépe. Musím kluky pochválit, nechali na hřišti všechny své síly. Úkol jsme splnili, byla to důstojná rozlučka. Poděkování patří všem fanouškům, kteří nás hnali za vítězstvím.“

Rozhodčí: Slabý – Vojáček, Silný

Delegát: p. Beneš

ŽK 2:2, ČK 0:0

Diváci: 415

Jarní část sezony začíná velmi brzy, Vrchovina jede dvakrát ven (8.3. Otrokovice, 15. 3. Baník B). Doma se představí 22. 3. se Zlínem B.

#NMNMVMSFL #SFK #REPORT #ZÁPAS #BLANSKO #201920

199 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page