top of page

Hodnocení mladší přípravky za uplynulou sezónu


Jaké byly cíle do právě skončené sezóny?

Poznat hráče i trenéry. Zaměřovali jsme se na rozvoj individuálních dovedností s míčem a na samostatné rozhodování. Rozhodování, které mělo být samostatné, rychlé a postupem času i vhodné k situaci na hřišti.

Jak se je podařilo naplnit ?

Pozitivem je, že všichni hráči se posunuli dopředu. Samozřejmě, že každý dle svého potenciálu a přístupu nejenom k fotbalu, ale i ostatním odpovědnostem (docházka, protahování, kompenzaci, škole, sprchování…). Vše je spojitá nádoba.

Jaké jsou cíle do sezóny následující?

V mladší přípravce zůstává ročník 2015 a nově přibude ročník 2016. V této kategorii se budeme zaměřovat, kromě výše zmíněného na rozvoj pohybové složky. Cíl je jednoduchý, aby děti fotbal bavil a získali k němu lásku na celý život :).

V čem měl váš tým v soutěži navrch nad soupeři?

Ročník 2014 je ve Vrchovině hodně početný a do budoucna zajímavý postovou typologií. Každý hráč má jiné silné stránky, což bude do budoucna velmi přínosné.

Ročník 2015 se postupně tvoří a i zde jsou budoucí naděje našeho fotbalu.

Který soupeř vás zaujal a čím?

Nejlepší týmy v kraji se kterými jsme se potkali, jsou Třebíč a Havlíčkův Brod. Tyto týmy mají společného jmenovatele v procesu tréninku - samostatnost a dovednosti. Trenéři nevodí hráče po hřišti jako loutky, nechají je se rozhodovat i za cenu obdržené branky či prohraného zápasu. Trenér je pouze jejich průvodce, čímž dávají hráčům do vínku zajímavou budoucnost. Každý máme na výběr, jak vychovávat. Budoucnost si hráč může tvořit sám za pomocí "pedagogů", nebo se za dítě bude rozhodovat někdo jiný.

Na kolik procent jsou vaši hráči schopni předvést v zápasech to, co na tréninku?

Vždy jde o rychlost daného zápasu, podle které si i děti dovolí. V plné rychlosti a pod tlakem je to vždy těžší a i u nás se naučené dovednosti pod tlakem projevovali méně. Cílem je trénink co nejvíce přizpůsobit podmínkám zápasu, kam patří i ten tlak.

Nejlepší moment sezóny?

Nejlepší akcí byl klubový teambulding od U8 do U15. Přes 70 dětí se kterými jsme strávili prodloužený víkend na konci sezony. Z herního pohledu se nám nejvíce vydařil turnaj v Bystřici nad Pernštejnem, který jsme vyhráli.


Nejhorší moment sezóny?

Pro trenéry je nejhorší moment, když se ráno před zápasem či turnajem omluví (a to ještě v lepším případě) hráči, že nemůžou.

Na hřišti jsme během roku měli poloviny zápasu jako noc a den. Jedna část utkání se klukům povedla a další úplně zmizela energie a víra v sebe sama.

Chcete-li zmínit něco, na co jste nebyli tázáni, máte zde prostor:


Chtěl bych poděkovat za celou sezonu trenérům Pavlovi, Tomášovi a Ditě. Stejně tak i všem rodičům, kteří podporují své děti a věnují jim čas.

120 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page