Trenér Nového Města Richard Zeman při hodnocení podzimu říká: V závěru jsme dokázali zmobilizovat sí


Nové Město na Moravě - Pouze s kosmetickými změnami v kádru vstupovali fotbalisté Nového Města do MSFL. Úřadující mistr divize ve třetí lize během premiérového podzimu nezklamal a i když je blízko sestupového pásma, jeho vyhlídky na záchranu jsou postaveny na reálných základech.

„Tým se v úvodu soutěže hledal, ale nakonec jsme si dokázali, že můžeme být ve třetí lize konkurenceschopní,“ těší trenéra Richarda Zemana.

Jak uplynulý podzim hodnotíte?

Jako nováček jsme počítali s bojem o záchranu a chtěli skončit na pozicích, kde udržení v soutěži bude reálné, což se povedlo. Začátek sice nebyl podle představ, ale v závěru podzimu se nám podařilo zmobilizovat síly a v posledních pěti zápasech uhrát osm bodů s jedinou a navíc smolnou prohrou se silnou Kroměříží.

Splnil tedy tým vaše očekávání?

S mužstvem, které si soutěž vykopalo a posílil ho jenom útočník Tomáš Duba, jsme si dokázali, že můžeme být konkurenceschopní. Nechtěli jsme hlavně být v roli, kterou má nyní Valašské Meziříčí.

V úvodních čtyřech kolech jste přitom získali jen jediný bod, čím si špatný start vysvětlujete?

Máme sice zkušený tým, ale v úvodu si soutěž potřeboval osahat, z čehož plynuly i smolné porážky, i když naše výkony v těch zápasech nebyly špatné. Bohužel jsme nedávali šance a inkasovali poměrně laciné branky. Zejména v domácím prostředí jsme se pak nechávali unést, zbytečně otevřeli hru a pak za to pykali.

Domácí porážka s Otrokovicemi z úvodu října znamenala druhý pětigólový příděl v řadě, poté přišla nečekaná remíza ve Vyškově, zlomilo se to právě tam?