top of page

Je to k vzteku, mrzí Follprechta patrně ztracená možnost boje o postup

NMNM - Už v loňské sezóně se chtěli poprat o postup mezi krajskou elitu. Na to si ovšem, kvůli pandemii covidu-19, museli fotbalisté béčka NMNM nechat zajít chuť. Stejný cíl, možná s ještě větším důrazem, si vytkli i pro tento ročník 1.A třídy. Bohužel vše směřuje k tomu, že stejným způsobem to dopadne i letos.

„Mám takové indicie,“ postýskl si kouč novoměstské juniorky Petr Follprecht. Také proto svolal svůj tým na první společný trénink až začátkem tohoto týdne. „Bylo to z důvodu počasí, ale také proto, jelikož není kam spěchat,“ poznamenal.

Ke spokojenosti má však teprve třicetiletý trenér daleko. "Mám indicie a jsem už vnitřně smířený s tím, že se na jaře hrát nebude. Beru to jako realitu, byť je to nepříjemné především pro hráče, ale v této době se s tím holt nedá nic dělat,“ sdělil svůj názor.

Stěžovat si ale rozhodně nechtěl. "Jsou mnohem horší věci, které se lidem stanou. Navíc podmínky už byly před začátkem sezony dané. Prostě to nejde ovlivnit,“ uvědomoval si.

Spíše než ztráta možnosti bojovat o postup mrzela Follprechta jiná věc. „Tahle situace bude mít velký vliv na fotbal, který nebude pozitivní. Spousta hráčů na malých městech, ale i vesnicích skončí. To mě mrzí mnohem více než nějaký postup,“ přiznal.

Na tradičně nažhavené derby mezi juniorkou Nového Města a sousední Novou Vsí tak v příští sezoně zřejmě nedojde. „Samozřejmě tohle téma v kabině hodně rezonovalo. Kádry obou celků hodně omladili, ti kluci se znají ze školy, ale i z práce, ty zápasy by měly všechno, co k fotbalu patří. Rozhodně jsme se na derby s Novou Vsí těšili,“ neskrýval.

Co bude s týmem nyní dělat? „Upřímně přiznávám, že sám nevím, jak k tomu přistoupit. Připravovali jsme se totiž na vrchol sezony, který je tím pádem pryč,“ přemítal Follprecht.

305 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page