top of page

Josef Švanda (2001) už válí za ligové FK Teplice

NMNM/Teplice - Mladíček z Pohledce dokázal na testech v Teplicích uspět a ligovou premiéru si odbyl hned v prvním kole proti Českým Budějovicím.

Běžela 70. minuta zápasu 1.kola F:L v Českých Budějovicích a trenér Kučera dal pokyn ke střídání. Jaký si měl pocit, co Ti prošlo hlavou?

Samozřejmě jsem byl hrozně rád a těšil jsem se až vběhnu na hřiště, ke svému prvoligovému startu. Před rokem jsem si to nedokázal ani představit a teď jsem to prožíval, bylo to neskutečné.


Ty si prošel fotbalovou akademií v Jihlavě, lze tyto dva kluby srovnat?

Asi bych to úplně nesrovnával, jelikož v Jihlavě jsem byl v mládežnické kategorii a přece jenom je to o dost jiné než dospělý fotbal na takové úrovni, ale určitě mi to pomohlo a i díky tomu jsem dneska právě tady.


Jak Tě, jako mladíka v Teplicích přijali, seš spokojený s podmínkami?

Řekl bych, že mě přijali dobře, s nikým problém nemám. S podmínkami, až na nějaké výjimky, jsem velmi spokojený, přece jenom je to první liga a taky to tomu odpovídá.


Tým Nového Města Tě využíval jako krajního záložníka, po testech a přípravných zápasech si nastupoval i v obraně, bude to pravidlem?

Nevím jestli to bude pravidlem, ale co jsem se bavil s trenérem tak je to jedna z možností, všechno ukáže čas.


Jak trávíš v Teplicích svůj volný čas, kde bydlíš, přeci jenom velké město, velké nástrahy?

Upřímně moc míst tady zatím neznám, dá se říci, že znám pouze cestu z internátu na stadion. Takže když mám volno tak sleduji seriály a filmy, volám si s přítelkyní, rodinou nebo odpočívám.


Pocházíš ze sportovní rodiny, děda Josef, táta Josef, brácha Tomáš již nakukuje do áčka. Musí být na kluka pyšní, dostal si nějaké rady pro svoji profi-kariéru?

Myslím, že pyšní jsou a moc si toho vážím, ale ještě mám dlouhou cestu před sebou. Samozřejmě jsem nějaké rady dostal a pokusím se je využít.


Díky za čas a buď hlavně zdravý.

Není zač, děkuji.272 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page