top of page

Juniorka obrala v derby Radešínku o body


Ve východní skupině I.A tř. v rámci 18. kola zajížděla juniorka Nového Města k regionálnímu derby do Radešínské Svratky, kde se potkalo mnoho hráčů, kteří společně sdíleli v dobách minulých jeden klub. Králem utkání byl hostující gólman Petr Šmída, který vychytal v 87. minutě Plhala z pokutového kopu a Nové Město okradlo Radešínku o tři body.

TJ Radešínská Svratka - SFK Vrchovina B 1:2 (0:2) ⚽ 54. Plhal - 33. Vojtěch Veselý, 36. Polnický

Sestava SFK: P. Šmída - J. Veselý, Poul, Vašíček, P. Blažíček, Boušek, Bača, Slavíček, Polnický, Dobrovolný, V. Veselý (46. M. Šmída, 65. Havelka)

Připraveni: Vopršal, Havelka, Šmída M., Follprecht, Chytrý, Červenka, Liška

Trenéři: p. Poul O., Follprecht

Vedoucí týmu: p. Dacer P.

Sestava Rad. Svratky: P. Chrást - M. Šacl, Drdla, Smejkal, Janů Josífek, Pekárek, Starý, Mužátko (70. V. Skryja) - Plhal, Gabriel

Připraveni: Petr, Šacl V., Skryja, Chrást J., Novotný, Dvořák

Trenéři: p. Jinek

Vedoucí týmu: p. Skryja L.

Lékař: p. Novák

První poločas derby byli hráči rezervy Nového Města běhavějším a nebezpečnějším celkem, navíc potrestali dvě zaváhání obrany Radešínské Svratky. Ve 33. minutě si šikovně naběhl do rozhozené obrany Vojtěch Veselý a poslal hosty do vedení – 0:1. Prakticky z totožné situace se o tři minuty později prosadil také Polnický a bylo to o dvě branky - 0:2.

Do druhé půle nastoupili domácí jako vyměnění, v 54. minutě se po dlouhém nákopu a spolupráci se Starým prosadil Plhal, a snížil - 1:2. Ten však byl nakonec smutným hrdinou derby, protože ve zbytku zápasu nejprve nastřelil břevno, dvě hlavičky z dobrých příležitostí poslal nad branku a k dovršení všeho zlého v 87. minutě neproměnil pokutový kop, nařízený za ruku jednoho z obránců Vrchoviny. Ten mu chytil král zápasu Petr Šmída.

Nejlepší hráči: Polnický, Šmída P.

Rozhodčí: p. Burian – p. Rosický P., p. Krejča

Delegát: p. Petřivý

ŽK 1:3, ČK 0:0

Diváci: 120

96 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page