Juniorka v Radešínce dominovala

RS/NMNM - Regionální derby nabídlo poměrně vysoké návštěvě (přes 200 diváků) dobrý fotbal, v níž juniorka Vrchoviny vyučovala hráče Radešínské Svratky v produktivitě.

FK TJ Radešínská Svratka - muži B 1:5 (1:2) branky: 43. Plhal – 16. a 59. Šmída, 20. Polnický (PK), 49. Slavíček, 88. vlastní

Sestava Vrchoviny: P. Skryja - J. Veselý, Bača (73. Kutra), Poul, P. Blažíček (79. J. Skryja), R. Blažíček (60. Chytrý), V. Veselý, Slavíček (62. Dobrovolný), Polnický, Šmída, Donkor (62. Boušek)

Připraveni: Follprecht - Kutra, J.Skryja, Chytrý, Dobrovolný, Boušek

Sestava R. Svratky: P. Chrást - M. Šacl, Jinek (57. Dvořák), Starý (61. Marek), Janů (68. Kaštánek) - V. Šacl, Josífek (72. Skryja), Pekárek, Mužátko (76. Šoustar) - Gabriel, Plhal.

Připraveni: Dvořák, Marek, Kaštánek, Skryja, Šoustar M.

V 16. minutě zaspala levá strana domácí obrany, když mladíček V. Veselý stříleným centrem našel profitujícího Šmídu - 0:1. O čtyři minuty později bylo pro domácí ještě hůř, jelikož fauloval gólman Chrást a Polnický z penalty zvýšil na rozdíl dvou branek – 0:2. Poté hosté zvolnili a hra se vyrovnala. Po rohu jiskřičku naděje Radešínce vykřesal krásnou hlavičkou Plhal - 1:2.

Chvíli po změně stran běžel sám na branku domácí Jinek, ale neproměnil. To na druhé straně zkušený kanonýr Slavíček nekompromisně trestal - 1:3. To byl důležitý okamžik zápasu, Šmída totiž po deseti minutách přidal čtvrtou branku (svoji druhou v zápase), když pohotově dorazil vyražený míč od brankáře Chrásta. Kalich hořkosti pro domácí a konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před koncem po závaru před domácí svatyní, vlastní brankou střídající Kaštánek – 1:5.

Nejlepší hráči: Plhal – Šmída, Polnický