top of page

Juniorka ztratila body za další remízu a k tomu dva hráče

Žirovnice/NMNM - V sobotním odpoledne zajížděla juniroka do Žirovnice. Týmu který v pěti zápasech nastřílel 16 branek.

FC Slavoj Žirovnice - SFK Nové Město n/Mor. B 1:1 (1:0)

Branky: 32. Knotek - 57. Šmída


Nové Město B: Doležal - Peňáz (79. Červenka), Polnický, Švanda T., Chytrý - Hlaváč (46. Slavíček), Blažíček R. (32. Dobrovolný), Sytař, Veselý V. (27. Jícha), Hudák (79. Blažíček P.) - Šmída


Od prvních minut to byl vyrovnaný zápas, do obrovské šance se v jedenácté minutě dostal Šmída, který pravačkou vyslal bombu na vzdálenější tyč, míč se sice otřel o tyč, ale v síti neskončil. Juniorka Vrchoviny nebyla tolik aktivní a pouštěla domácí do rychlých přechodů, kde měli velkou zkušenost v podobě Smrčky. Po půlhodině hry přišel roh domácích a po odrazu se nemýlil hlavou domácí Knotek - 1:0. Byl to naprosto zbytečný gól, po chybě obrany, která nebyla důsledná. V tu dobu již střídali Jícha Veselého a zraněného Radka Blažíčka Dobrovolný. Za tohoto stavu šli oba týmy do šaten.

Po přestávce se na hrací plochu vrátilo úplně jiné mužstvo. Domácí byli zatlačeni do hluboké defenzívy. A také velice brzy přišla kýžená odměna v podobě vyrovnávací branky Michala Šmídy - 1:1, po spolupráci se střídajícím Lukášem Slavíčkem, který naši útočnou vozbu rozhýbal. Necelých deset minut před koncem přišla druhá branka hostí, opět spolupráce dvojice Slavíček, Šmída. Sudí Kylar ukázal na střed hřiště. Po více než minutě se ozval na pomezí jeho asistent se slovy, "že si přehrál v hlavě VAR" a po konzultaci s hlavním branku odvolali.

Samozřejmě na na obou lavičkách vzplanuly velké vášně. Navíc v 86. minutě a 89. minutě šli předčasně pod sprchy Šmída za kritiku a Petr Blažíček za faul, předčasně pod sprchy, oba dostali ČK. Sudí nastavoval více než pět minut, ale za zmínku stojí jen likvidační faul bez úmyslu hrát míč na Slavíčka, od domácího Kořínka, který byl ohodnocen jen ŽK.


Hodnocení trenéra Follprechta: "První poločas jsme opět prospali , do druhé půle jsme šli s vědomím, že chceme zápas otočit a vyhrát. To se nám nakonec i povedlo , bohužel sudí po dvou minutách zapískal ofsajd. Klukům nemůžu nic vyčíst. Jediné, co mě mrzí je, že jedeme 100 km si zahrát férový fotbal a odjíždíme s dvěma červenýma kartami a pocitem křivdy, kdy o osudu rozhoduje někdo jiný, než samotní hráči."

Rozhodčí: Kylar - HanzL, Šíma. Delegát FAČR p. Švarc

ŽK 5:2, ČK 0:2 (86. Šmída M., 89. Blažíček P)

Diváci: 150

260 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page