Hanácká Slávia nám připravila první prohru v sezoně

Nové Město - V rámci 5. kola MSFL jsme hostili ve Vrchovina aréně tým SK HS Kroměříž. A tento tým nám měl co vracet, z posledního mistráku loňského ročníku, kdy jsme jim znechutili "závěrečnou", po výhře 4:2. To samé se dá říci o dnešním zápase. Hosté byli fotbalovější, lepší v práci s míčem a dali tři branky, resp. dva.

SFK Nové n/Mor. - SK HS Kroměříž 1:3 (0:2) branky: 61. Duba - 28. vlastní, 31. Silný, 83. Matoušek

SFK: Šmída – Vícha (37. Skalník K.), Smetana, Batelka, Vašíček (89. Duda) – Švanda (46. Chloupek), Wolker (37. Skalník M.), Michal (C), Svoboda (89. Matulka), Zbytovský – Duba Připraveni: Skryja – Michal Skalník, Kamil Skalník, Matulka, Chloupek, Duda, Zambe

HS: Kofroň – Šmerda (60. Berčík), Zavadil, Hloch, Matoušek (C), Jeleček – Cupák, Mlčoch, Machálek (90. Chytil) – Silný (90. Cikryt), Kovář (74. Fládr) Připraveni: Benedikt – Marčuk, Fládr, Chytil, Cikryt, Berčík

Hned od začátku zápasu jsou hosté velmi aktivní, napadají naši rozehrávku a jsou lepší na míči. Ve 12. minutě zápas prakticky přestal být o fotbale a kroměřížský Hloch vidí žlutou kartu. Po dopadu ve vzdušném souboji sedl mladíčkovi Švandovi na hlavu přímo pod domácím kotlem a reakce domácích nenechala na sebe dlouho čekat. Hloch se jde po sléze omluvit, ale "jen" žlutá by stačit neměla. Švanda je odvezen na vyšetření do nemocnice. Přejme mu brzké uzdravení. Vrchovina se musí hodně aktivně bránit, hosté zahrávají jeden roh za druhým. Ve 28. minutě přichází nešťastný moment pro stopera Víchu, který si dal vlastní gól - 0:1. Po třech minutách je ještě hůře, to po rychlé kombinaci je na konci Silný, který se obtočil kolem obránce a přesnou střelou nachytal Šmídu v brance - 0:2. Trenér Zeman reaguje na vývoj dvojím střídáním, na hřiště přichází bratři Skalníci, který střídají Wolkera a Víchu. Na hřišti se kluci ani neohřáli a Kamil Skalník dostává první žlutou, po takovém faulu, nefaulu. A po dalších 2 minutách dostává ŽK i Smetana. Ještě před těmito karetními hrátkami díky výborné práci Batelky a průnikovce na Dubu se Vrchovina dostala do výborné šance. Kofroň včas vyběhl proti a míč nohou vyrazil, ale přímo na nohu Svobody. Dorážel do prázdné, ale trefil nepochopitelně břevno!