Lukáš Michal: „kvalita na MSFL tu je“


Nové Město na Moravě – Místo veteránských kopaček jej na podzim budou čekat líté třetiligové boje. Kapitán fotbalistů Vrchoviny Lukáš Michal dovedl svůj celek do třetí ligy a ve svých pětatřiceti letech, které oslaví v srpnu, si znovu vyzkouší ligovou soutěž. „Máme už dostatečně vyzrálý kádr, který podle mého má na to, aby třetí ligu v Novém Městě udržel,“ řekl ofenzivní středopolař.

Lukáši, jaké pocity se ve vás mísily v okamžiku, kdy už bylo jasné, že jste si vybojovali právo postupu do Moravskoslezské fotbalové ligy?

Pocity to byly určitě příjemné. Nějakou dobu jsme se o první místo přetahovali se Žďárem, pořád se to prodlužovalo, proto jsme rádi, že se nám cíl podařilo splnit.

Čekal jste ještě, že vás ve vašich necelých pětatřiceti letech čeká „dobrodružství“ ve třetí nejvyšší soutěži?

Mě už to trošku při svém loňském návratu naznačil trenér Richard Zeman, který loni v zimě řekl, že se nejdřív v divizi zachráníme a pak postoupíme. Ten už to věděl dopředu (směje se). Několik let jsme tu stabilně hráli divizi, postup o patro výš je pro mě proto další motivací. Dokud slouží nohy, zranění se mi naštěstí vyhýbají, tak mě to láká ještě nějaký ten rok pokračovat.

Jak velkou motivací bylo pro celý mančaft odhlášení do té doby suverénního lídra z Tišnova ze soutěže?

Mě na jednu stranu mrzelo, že jsme na podzim s Tišnovem doma smolně prohráli, jeho náskok by byl mnohem menší. Když nám ale poté odpadl největší soupeř, tak nás to nakoplo, jarem jsme prošli takřka bez zaváhání. Zvládli jsme to dobře také díky šířce našeho kádru, protože v případě zranění hráčů základu nás výborně nahradili mladí hráči, kteří do toho skočili a ve hře vůbec nebyl poznat rozdíl.

Začátek jara vám úplně nevyšel, ale poté jste v soutěži dominovali. V čem hledat třeba příčiny toho, že se vám výborně dařilo na hřištích soupeřů?