top of page

Místní derby opanovala Nová Ves.

Nové Město - V derniéře hosté z Nové Vsi jasně přehráli domácí tým v okresním derby nejvyšší krajské soutěže a vrátili jim podzimní porážku z jejich hřiště. V konečném účtování Nová Ves obsadila třetí příčku a domácí tým šestou pozici ve své úvodní sezóně v krajském přeboru. S hráčskou kariérou se rozloučili někteří hráči před skoro třemi stovkami fanoušků. Na derby se přišel podívat a zafandit starosta města pan Michal Šmarda.


SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. B - TJ NOVÁ VES 1:4 (0:2)

Branky: 85. Sytař - 9. Novotný M., 25. komínek V.(PK), 62. Nečas F., 88. Komínek L.


Sestava SFK: Skryja (67. Sáblík) - Chytrý (80. Němeček), Bača, Švanda, Blažíček P., Blažíček R., Slavíček (K)(80. Mrkos), Polnický, Dobrovolný (46. Veselý V.), Boušek (29. Hlaváč), Sytař

Trenéři: p. Poul, Follprecht P.

Vedoucí týmu: p. Dacer


Sestava NV: Fuksa - Forchtsam (82. Šandera P.), Dacer, Komínek L., Komínek V., Kuchta, Nečas F., Nečas J., Novotný M.(73. Ptáček), Šandera J.(68. Novotný V.), Žák

Trenér: p. Havlík

Vedoucí týmu: p. NečasPo nástupu hráčů na hrací plochu se vedení klubu a tým rozloučil s Petarem Skryjou, Janem Mrkosem a Františkem Němečkem, kteří se loučili se svojí bohatou hráčskou kariérou. Navíc zástupci poblahopřáli jubilantovi panu Vratislavu Polívkovi k jeho 75. narozeninám. Byl to právě on, který společně s panem Čejkou, před 46 lety, založili v NMnM béčko.


Ale pojďme se vrátit k derby. Od první minuty měli jasně hosté utkání ve své režii. Usadili se na polovině domácích a měli i velmi zajímavé příležitosti. Žák pálil z dvaceti metrů těsně vedle. Po minutě se zastřeloval do břevna z 30 metrů Novotný M. Ten se po centru zprava prosadil už v 9. minutě hlavou, nikým nekrytý, otevřel skóre utkání - 0:1. Ve 25. minutě bylo pro domácí ještě hůř, když na hranici velkého obdélníku faulovali a mladší Komínek proměnil bezpečně penaltu - 0:2. Ani to domácí neprobudilo. Za první poločas si vytvořili jedinou příležitost, kterou ve 38. minutě zahodil z malého vápna Sytař, když překopl břevno po centru od střídajícího Hlaváče.


Ve druhé půli se hra vyrovnala, domácí se tlačili před Fuksu, ale bylo to bezzubé. Navíc hosté po hodině hry využili brejk, na jejímž konci byl František Nečas a bylo prakticky po derby - 0:3. Kosmeticky upravil skóre zápasu domácí Sytař, který pět minut před koncem proměnil hlavou centr zprava a snížil - 1:3. Ovšem parádní tečku za průběhem udělal hostující Lukáš Komínek, nejlepší hráč derby. V 88. minutě z PVK z 28 metrů napálil míč na stranu střídajícího Sáblíka a vymetl mu pavučinu - 1:4.


Rozhodčí: Niederle - Šrámek, Mach

ŽK 3:1

ČK 1:0 (90. Švanda)

Diváci 285

267 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page