top of page

Na čtvrtý pokus zůstaly 3 body doma


Nové Město – Diváci ve Vrchovina aréně viděli vítězství v rámci 11. kola MSFL (12. hrané) nad zvučnou značkou – 1. FC Slovácko. Vždyť ze srpna měli všichni dobře v paměti vysokou prohru z MOL cupu. Před utkáním si hodně fanoušků kladlo otázku, bude se to opakovat? Proti rezervě Slovácka však družina trenéra Zemana (v den zápasu oslavil své 46. narozeniny) neponechala nic náhodě. Počáteční tlak jsme přetavili v dvoubrankové vedení, ale vítězství se nerodilo snadno.

SFK Nové Město n/Mor. - 1. FC Slovácko B 2:0 (2:0) branky: 16. Matulka, 26. Skalník Kamil

Sestava Vrchoviny: Šmída – Švanda (80. Chloupek, Vícha, Smetana, Michal (C) (71. Zbytovský), Batelka, M. Skalník (85. Wolker), K. Skalník, Matulka (68. Svoboda), Duba, Duda (90. Donkor) Připraveni: Maňák – Donkor, Wolker, Svoboda, Zbytovský, Chloupek

Sestava Slovácka: Dzeminskyy – Řihák, Jamný, Srubek, Pernica (79. Pek), Olšanský (C), Baran, Vecheta, Krejčík (59. Peričevič), Vasiljev, Pek (79. Janša)

Připraveni: Trčka, Janša, Peričevič, Hladký

Proti pohárovému zápasu byla na hřišti vidět velká změna, narazila na sebe fotbalová zkušenost (Vrchovina – věkový průměr 26 let), proti šikovnému mládí (Slovácko B – věkový průměr 20 let), bez ligových posil. Od úvodu utkání byla vidět velká aktivita na obou stranách, hosté se v 9. minutě prezentovali bombou z úhlu, která orazítkovala pravou tyč Šmídovy svatyně, když balon gólman konečky prstů vytísnil. Na druhé straně šel sám do brejku Duba, ale pohořel na brankáři Slovácka. Relativní klid na kopačky Nové Města přinesla hlavička Matulky. Vše se zrodilo u postranní čáry, Duba posunul Švandovi, který našel ve středu hřiště volného Dudu, ten okamžitě bez váhání centroval do 16. Míč si ve vzduchu našel Radka Matulku a ten se přesnou hlavičkou trefil k pravé tyči do proti pohybu brankáře Slovácka – 1:0. O čtyři minuty později to byl opět Duba, který jen olízl tyč hostující svatyně. Ve 26. minutě bylo ještě veseleji, vysoký míč z PVK kapitána Michala opět letěl do 16, kde se nejlépe zorientoval universál Kamil Skalník a poslal míč do stejného místa, jako Matulka – 2:0. Chvilku před odchodem do kabin kapitán Michal uvolnil Michala Skalníka, ale ten na gólmana hostů nevyzrál.

Krátce po změně stran se do míče opřel z velké dálky pravý obránce Smetana, ale mířil těsně nad branku. O chvíli později se po pěkné kombinační akci zjevil v dobré příležitosti Kamil Skalník, ale mířil jen do boční sítě. Hráči Nového Města se poté zaměřili na pozornou defenzivu, kterou podpořil jistým výkonem Šmída. Když pak neuspěl ani střídající Zbytovský, na výhře celku z Nové Města 2:0 se již nic nezměnilo.

Nejlepší hráči: Šmída, Duda, Skalník K. - Pernica, Srubek

Rozhodčí: Mayer – Rosický, Bebenek

Delegát: p. Vítek

ŽK 1:4 (Skalník K. - Řihák, Jamný, Krejčík, Baran)

ČK 0:0

Diváci: 310

Touto důležitou výhrou se SFK Vrchovina vrátila do horní poloviny tabulky, na 8. místo s 18 body v tabulce.

Nové Město příští kolo bude zajíždět již v pátek 18. 10. 2019 na hřiště 1. SC Znojmo. Zápas začíná od 18:00 hodin pod umělým osvětlením. Utkání bude řídit sudí Mrázek – Pochylý, Richtár. Delegátem FAČR je p. Bábíček. BUS odjíždí z Tyršovy ulice v NM ve 14 hodin.

#NMNMVMSFL #SFK #REPORT #ZÁPAS #1FCSLOVÁCKOB #201920

106 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page