top of page

Nečas se Štefflem režírovali výhru v okresním derby

VelMez / Nové Město - Derby nemá logiku. Postavení obou týmů dělilo před zápasem 16 bodů a domácí trenér nasadil do branky Invalda a sebe na stopera. A bylo to znát. Zápas byl zajímavý, co do šancí, ale gólmani tentokrát vládli na hřišti U Tržáku.


FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. 0:2 (0:1) branky: 19.Sytař, 83.Nečas


Sestava NMNM: Šmída P.(K) - Švanda, Nečas, Sytař (75. Pulkrábek), Batelka, Šteffl (75. Wolker), Partl (89. Jelínek), Dobrovolný V., Boušek (52. Jícha), Duba, Sádecký

Trenéři: p. Michal, Follprecht, Skryja

Vedoucí týmu: p. Bajer

V prvním dějství měli první šanci domácí, ale Dolejš z úhlu přestřelil. Poté iniciativu převzali hosté, kteří byli před utkáním favoritem. Převahu využil po čtvrthodině hry Nečas, když si po kombinaci navedl míč za hranici velkého vápna a jeho jedovku tečoval k tyči Sytař - 0:1. Domácí po inkasované brance svoji hru tahali po pravé straně a Šmída musel řešit několik ošemetných pološancí, ale s obranou v čele s Batelkou držel čistý štít. Svěřenci trenéra Michala mohli zvýšit skóre Dubou, Partlem a agilním Nečasem se Štefflem, ale výborně na brankové čáře reagovali Invald se Šimáčkem. Do šatem šly spokojenější hosté s jednobrankovým vedením.


Domácí se v první části druhé půle doslova zakousli do Vrchoviny, ale Šmída tutovku Štourače reflexivně zneškodnil. I po této šanci domácí hodně doráželi na hosty. Ti zůstali hodně za svým výkonem z první půle, domácí je doslova zaskočili. A bylo jen otázkou času, kdy přijde vyrovnání. To se však nestalo. Po standardce Nečase sice přidal druhou branku důrazný Švanda, ale pro údajný ofsajd nebyl gól regulérní. Necelých deset minut před koncem po rohu domácích, hosté předvedli super brejk Nečase s Jíchou, když v kombinaci zasadili domácímu týmu rozhodující potvrzení výsledku - 0:2.

Rozhodčí: Malimánek - Zapletal, Hána. Delegát FAČR p. Bábíček.

ŽK 2:2, ČK 0:0

Diváci 310

Nejlepší hráč k zápasu, František Nečas: Jak si viděl první branku Františku? "Asi ve 20. minutě vybojoval míč Tomáš Duba u pomezní čáry a dal mi to pod sebe, navedl jsem si míč, vystřelil ve velkém vápně a míč ještě tečoval před gólmanem Peťa Sytař. Branka nás všechny uklidnila a zbytek prvního poločasu jsme diktovali tempo hry. Škoda jen, že jsme neproměnili další vytvořené příležitosti." Pojistka přišla po brejku a kombinaci se střídajícím Jíchou? "Po jejich standardce jsme přešli do bleskového přechodu s Matějem Jíchou, on vypálil, brankář vyrazil a já jsem si s míčem udělal, co potřeboval. Jsem rád, že jsme to takto zvládli, druhý poločas od nás nebyl ideální a pěkně jsme se zapotili."

V dalším domácím utkání přivítáme vedoucí tým tabulky divize D juniorku Zbrojovky Brno B. Zápas se odehraje v sobotu od 14:30 hodin a bude jej řídit tato trojice rozhodčích R - Petr Mayer, AR1 - Pavel Budovič, AR2 - Jiří Pavlas. Delegát FAČR bude pan Ondřej Šišma.

253 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page