top of page

Nebojácný výkon body nepřinesl


Olomouc/NMNM - V rámci 6. kola MSFL Nové Město na Moravě zakončilo třetí "anglický týden" v řadě na Hané, soupeřem byla rezerva Sigmy Olomouc. Za stálého deště na kvalitním terénu kormidelníku Zemanovi chyběli kapitán Michal a Vašíček. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, když šťastnější byli nakonec domácí. Výhra Sigmu B posílá do čela tabulky MSFL.

Sigma Olomouc B - SFK Nové Město na Moravě 1:0 (1:0) branka: 10. Galus

SFK: Maňák – Švanda (80. Chloupek), Vícha, Smetana, Batelka, Skalník (C), Matulka (70. Svoboda), Donkor (84. Duda), Zbytovský, Duba, Zambe (57. Skalník) Náhradníci: Bača, Wolker, Svoboda, Skalník, Chloupek, Duda, Šmída

Sigma B: Mandous – David, Neuer, Langer (72. Grečmal), Voleský (60. Baďura), Spáčil (C) (90. Nováček), Grygar, Chytil, Beňa, Galus (89. Daněk), Látal (70. Diblík) Náhradníci: Diblík, Bednár, Baďura, Daněk, Nováček, Grečmal, Gröger

První poločas patřil domácí Sigmě, byla hodně aktivní na míči a její agresivní pojetí zejména před 16 hostí Vrchovině dělalo velké problémy. V 10. minutě přišla rozhodující akce utkání. Po pravě straně Chytil z hraniční situace, kterou pomezní pustil, jeho ostrý centr uklidil za Maňákova záda Michal Galus - 1:0. Domácí Sigma stále držela otěže zápasu ve svých rukou a svojí nátlakovou hrou Vrchovinu k ničemu nepouštěla. Jenže ve 22. minutě přišla velká chvíle z ničeho nic pro hosty. To si vyměnil míč Duba s Matulkou a prvně jmenovaný šel sám na Mandouse. Ten bravurně přízemní střelu v tutovce levou rukou vyškrábl na roh a v rozhodující chvíli domácí podržel. Domácí ve 37. minutě po rohu mohli hlavou zvýšit vedení, ale v zakončení selhali. Rozdílem jednoho gólu skončil poločas, který sudí nastavil o minutu.

Celé utkání dominovali obrany se svými brankáři, toto pojetí provázelo i druhou půlku zápasu. Otěže však převzala Vrchovina, jenže selhávala v před finální a finální části své hry. Sigma dobře bránila a když něco propadlo, Mandous to jistil. Hosté se hodně snažili, ale rozhodující akce stále nepřichází. Okolo 70. minuty domácí Chytil pálil nepřesně vedle a hned z protiútoku Batelka pálil do rukavic Mandouse. Vrchovina v 80. minutě se do šance dostala, ale dobře a včas ve vápně odkopl míč do bezpečí domácí obránce, následný centr přesně našel Dubu, ale ve skluzu těsně míjí v rozhodujícím okamžiku síť domácí svatyně. Domácí Grygar, čtyři minuty před koncem zápasu také nevyzraje v tutovce, když jde sám na Maňáka, který opět levou rukou zabránil navýšení skóre.

Rozhodčí: Petr – Líkař, Ogrodník Delegát: p. Dofek

ŽK: 1:1 32. Neuer – 67. Duba, ČK 0:0

Diváci: 48

Trenér Zeman: "Domácí nás přitlačili, ale neměli jsme takové štěstí, jako ve Vyškově. Brzy jsme prohrávali a přežili několik ošemetných situací. Za druhý poločas však musím kluky pochválit, jelikož jsme s favoritem drželi krok. Domácí zejména v prvním poločase ukázali velkou kvalitu. Nám chyběla ve finále větší agresivita, ale dnes jsme hráli sedmý zápas během tří týdnů. Odjíždíme sice s prázdnou, ale dávám týmu palec nahoru, zanechali jsme zde pozitivní stopu."

Trenér Chromý: " V dnešním utkání jsme zvítězili nad Vrchovinou 1:0. Mužstvo Vrchoviny dnes nicméně odehrálo velice dobré utkání a dokázalo, že jejich tři dosavadní vítězství a dvě remízy nebyly náhodami. Byli rychlí, dynamičtí a dělali nám na mokrém terénu problémy. Musím dnes pochválit našeho brankáře Aleše Mandouse, který hru dokázal zklidnit. V prvním poločase zabránil jasné brance soupeře, chytal bezchybně. Jeho celkový projev je sebevědomý, dokáže si mužstvo dirigovat. I v našem posledním utkání byl výborný a dnes to jen potvrdil. Výborně hrál také Mojmír Chytil, který nahrával na náš jediný gól. Ten se podařilo vstřelit Michalu Galusovi."

Další zápas sehraje SFK Nové Město n/Mor. na svém hřišti opět v sobotu 14. 9. 2019 od 16:00 hodin. Utkání bude řídit jako HR - Mrázek Peter - AR1 Richtár Jaromír, AR2 - Silný Zdeněk. Delegátem FAČR je Martin Neděla.

#NMNMVMSFL #SFK #REPORT #SIGMAOLOMOUCB #201920

129 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page