top of page

Nedá se to s ničím srovnávat, shodli se Zeman se Šimáčkem

Velké Meziříčí / Nové Město na Moravě - Je to pokračování nepříjemné situace, s níž se musí vyrovnat. Třetiligovým fotbalistům Velkého Meziříčí a novoměstské Vrchoviny měly o tomto víkendu začít jarní mistrovské boje. Místo toho jsou však i nadále ve „sportovní karanténě“.

Jarní boje v Moravskoslezské fotbalové lize přitom vlastně měly začít již minulou neděli. Dohrávka osmého kola mezi juniorkou Olomouce a Vyškovem se ale samozřejmě nehrála. Stejně tak je jasné, že o nadcházejícím víkendu jarní boje v moravské nejvyšší soutěži pro všechny další kluby rovněž nezačnou. „Kromě hráčů ligových juniorek ostatní týmy nemůžou trénovat, o zápasech ani nemluvě. Start jara je odložený, otázka dalších termínů je nyní velice nejistá,“ připomněl Radek Šindelář, vedoucí sekretář Řídící komise pro Moravu.


VÍC MOŽNOSTÍ

Variant možného vývoje druhé poloviny letošního soutěžního ročníku je poměrně dost. „Vaříme z vody, to je realita. Máme dobře nějakých deset variant, přičemž asi o žádné se nedá říci, že by byla reálnější než ostatní. Všichni už bychom si přáli, aby se mohlo sportovat, ale musíme čekat,“ krčil rameny Šindelář. Pro oba mančafty ze Žďárska, které ve třetí nejvyšší soutěži působí, to znamená další vrásky na čele. „Pořád se připravujeme individuálně, každý týden posílám klukům plán. Cokoliv plánovat je ale nyní strašně těžké. Veškerá tato příprava směřovala k tomu, že se dvacátého února začne hrát, což se nestane,“ uvědomuje si kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Ten ani nesáhl k variantě společných tréninků ve dvojicích. „Sešli jsme se tímto způsobem pouze jednou. Vzhledem k nepříliš příznivému počasí, které nyní panuje, jsme o nic nepřišli. Jedinou výhodou je fakt, že si kluci mohou kilometry naběhat doma,“ hledá pozitiva. Fotbalové hřiště už ale jeho ovečkám schází. „Když se s nimi bavím, říkají, že už je to nebaví. Myslím, že tolik kilometrů nenaběhali, co pamatují. Tohle se nedá s ničím srovnávat,“ dodává Šimáček.


BÉČKA VE VÝHODĚ

S jeho slovy souhlasil také lodivod Nového Města na Moravě. „Nedá se to přirovnávat k ničemu, co jsme dosud zažili. Už celý rok jsme ve stavu, kdy soutěž startuje a znovu se posléze přerušuje,“ přitakává Richard Zeman. Nad tímto stavem ovšem nehodlá lamentovat. „Těžko si na něco stěžovat. Ochromilo to všechny, zdraví je přece jenom na prvním místě,“ potvrzuje. Nejvíce bude dlouhá pauza znát na práci s míčem. „V tomhle jsou na tom nyní v MSFL lépe rezervy profesionálních klubů (béčka), které fungují v ligovém režimu. To je ale logické, mít tu možnost my, využili bychom ji také,“ nestěžuje si Zeman.

260 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page