top of page

Nevydařený druhý poločas rozhodl.

NMnM - Šlágrem 21. kola AGADOS krajského přeboru mužů byl zápas třetího Pelhřimova a páté juniorky Vrchoviny. Favorizovaný tým domácích v poločase překvapivě ztrácel o dvě branky, ale po skvělé druhé půli vyhrál nakonec 4:3.

FK MARATON PELHŘIMOV - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. B 4:3 (0:2)

Branky: 61. Niederle, 66. Viktora, 71. Blažek, 83. Šimon - 19. Partl, 21. Sytař, 64. Hlaváč.


FK Maraton: Leška - Niederle, Vlk, Benda (90. Honzl), Homolka, Poul V. (29. Blokeš), Blažek, Kostroun, Viktora (90. Vacek), Šimon, Poul D.(C)

Trenér: p. Zeman

Vedoucí týmu: p. Vazačová


SFK Nové Město B: Sáblík - Chytrý, Bača (46. Blažíček P.), Švanda T., Blažíček R., Šmída (C)(60. Hlaváč), Partl (82. Kutra), Dobrovolný (69. Slavíček), Boušek (60. Veselý V.), Trojánek, Sytař

Trenér: p. Follprecht P.

Vedoucí týmu: p. Dacer


Jestli někdo velmi dobře zná kádr juniorky Vrchoviny, tak je to současný trenér Pelhřimova Richard Zeman. Klub ze Žďárska byl totiž jeho předchozí štací. Jeho svěřenci si však pokyny k srdci příliš nevzali a po dvaceti minutách ztráceli dvě branky. „Soupeři jsme věnovali vedení 2:0 po velkých hrubkách. Pak jsme byli do poločasu opaření, přesto jsme si vytvořili dvě šance,“ uvedl Zeman. To jeho protějšek Petr Follprecht byl spokojený: „Hráli jsme kvalitně a dokázali jsme využít okének v pelhřimovské defenzivě, o kterých jsme věděli.“


Ve druhé půli se hrálo podle pelhřimovských not. Domácí začali střílet branky až po hodině hry. Silný tým Vrchoviny B, který vstoupil do utkání posílený předchozí sedmibrankovou výhrou nad Žirovnicí, však ještě jednou zahrozil. Po brance Hlaváče podruhé vedl o dva góly v zápase - 1:3. Jenže dva rychle inkasované góly mu vzaly jistotu. „Zbytečně jsme znervózněli, navíc musel střídat obránce Dominik Bača. To se projevilo. Nepohlídali jsme si standardky, a na to jsme doplatili,“ povzdechl si Follprecht.


Závěr líbivého utkání byl již v režii Pelhřimova. „Byl to velmi zajímavý zápas, divákům se musel líbit. My jsme si pomohli standardními situacemi. Při nich se vykoupili naši stopeři, kteří v defenzivě tentokrát nebyli tak jistí,“ dodal k divokému zápasu Richard Zeman. Se zápasem byl spokojený i Petr Follprecht. „Naše hra byla dobrá. Odvedli jsme dobrý výkon, ale bohužel jsme nebyli odměněni. Remíza by byla spravedlivější, ale za mě mají takové zápasy větší smysl, než se trápit se soupeři, kteří hrají o záchranu,“ kontroval.


Rozhodčí: Kříž - Doskočil, Tomšů.

Delegát FAČR p. Nádvorník

ŽK 2:4,

ČK 0:1 (90.Sáblík)

Diváci 150

197 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page