top of page

Nové Město hlásí posily, přichází střelec Vopršal a bek Fikar


Nové Město na Moravě - Hned dvě posily z divizních vod hlásí SFK Vrchovina. Dres nováčka Moravskoslezské fotbalové ligy bude od jara oblékat 7 gólový útočník Matěj Vopršal ze Žďáru a pravý obránce Jakub Fikar, který přichází ze Ždírce.

„V nejbližších hodinách a dnech to bude administrativně dotažené,“ řekl trenér Nového Města Richard Zeman.

Klub tak začíná zacelovat mezery po odchodech třebíčského tria Pavel Chalupa, Petr Ošmera a Michal Dočekal, které po podzimu skončilo.

Kanonýr Vopršal by měl v útoku nahradit Dočekala a Fikar na postu pravého obránce Chalupu.

„Oba mají předpoklady na třetí ligu,“ podotkl Zeman, který si posily dopředu vytipoval.

„Záměr třebíčských kluků odejít jsem věděl dopředu, takže byl dostatek času na to reagovat. O Vopršala jsem navíc stál už minulé léto v divizi, kdy jsme ale nakonec přivedli Dočekala,“ dodal.

Třiadvacetiletého odchovance Přibyslavi Vopršala zná ze svého působení z Havlíčkova Brodu.

„Umí dávat důležité góly, je to hráč, který na sebe váže pozornost obránců a stále je ve věku, kdy se může výkonnostně posouvat,“ řekl na adresu fotbalisty, který působil i v mládežnických výběrech Jihlavy. Během uplynulého podzimu nastřílel za divizní Žďár sedm gólů.

Pětadvacetiletý Fikar je odchovancem Havlíčkova Brodu, který aktuálně navléká kapitánskou pásku v divizním Ždírci. „Samozřejmě nejde úplně o náhradu za zkušeného Chalupu, který patřil k nejlepším bekům v soutěži. Uvidíme, jak se popasuje se třetí ligou,“ podotkl Zeman.

Ve hře jsou prý i další příchody. Nové Město by měli ještě posílit minimálně dva fotbalisté. Zacelen není post krajního záložníka po Ošmerovi, prioritou je rovněž příchod středového obránce.

„Dlouhodobě také hledáme leváka a rychlostní typy hráčů, kteří by v kádru zvýšili konkurenci. Vše bych chtěl mít vyřešené do startu zimní přípravy,“ uzavřel Zeman.

#NMNMVMSFL #NMNM #SFK #VRCHOVINA #JARO2019

374 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page