top of page

Nové Město prohrálo s lídrem tabulky


Nové Město – Na hřišti SFK Vrchovina se představil silný a kompaktní tým z Ostravy. Fotbalisté Nového Města prohráli ve 24. kole MSFL na domácím hřišti proti vedoucím Petřkovicím. Dále se tak musí strachovat o záchranu.

SFK Nové Město n/Mor. - FC Odra Petřkovice 1:2 (0:1) ⚽ 64. Duda – 3. Ptáček, 59. Lokša (PK)

Sestava Vrchoviny: Šmída - Batelka, Vícha, Duda, Vašíček - Svoboda (72. M. Skalník), Michal (K), K. Skalník, Zbytovský, Matulka (78. Vopršal) - Duba.

Sestava Petřkovic: Godula - Velner, Neumann, Baranek (K), Ptáček (69. Moučka), Kania, Lokša (85. Mládek), Plesník, Smékal, Szotkowski (46. Tomšů), Honiš.

O vítězství v soutěži bojující hosté ukázali svoji sílu hned v úvodu zápasu. Ve 3. minutě rozehráli rohový kop, centr Smékala doletěl na zadní tyč domácí svatyně a Ptáček nadvakrát nikým neatakován otevřel skóre zápasu - 0:1. Byl to kiks domácí obrany, když brankáře Šmídu nechali na holičkách. Hráči Nového Města se postupně zvedli a favorita místy přehrávali. Ve 37. minutě se po zblokované střele Matulky dostal k míči Duba, z otočky dobře vystřelil, ale gólman Godula byl na místě. O dvě minuty později poslal Vašíček centr do malého vápna, balon prošel i přes gólmana, ale Svoboda se do zakončení přes stopera Petřkovic nedostal.

Krátce před uplynutím hodiny hry si střídající Tomšů zaběhl za obranu domácích, Kamil Skalník jej ve vápně fauloval a Lokša z pokutového kopu zvýšil - 0:2. Nové Město se vrátilo do zápasu o pět minut později, Svoboda pěkně vystřelil spoza vápna a Duda jeho střelu šikovně tečoval z úrovně puntíku - 1:2. Domácí se logicky dál hnali za vyrovnáním a v úplném závěru se jej mohli dočkat. V 89. minutě po rohu na první tyči hlavičkoval Kamil Skalník, jenže chytrá hlavička se skoro otírala jen o břevno Godulovy svatyně. Ještě v lepší pozici byl po chvilce stoper Vícha, ale místo zpracování zbrkle hlavičkoval jen do náruče gólmana Goduly.

Trenér p.Zeman: „Nezachytili jsme začátek utkání a celý zápas jsme něco honili. Odra se představila jako silné mužstvo, i když v určitých sekvencích zápasu jsme se jí vyrovnali. Budeme bojovat o záchranu až do konce, abychom splnili naši misi v této soutěži.“

Nejlepší hráči: Kamil Skalník – Lokša, Smékal

Rozhodčí: p. Černoevič – p. Gasnárek, p. Tomanec

Delegát: p. Lenfeld

ŽK 1:4; ČK 0:0

Diváci: 310

#NMNMVMSFL #NMNM #SFK #REPORT #PETŘKOVICE #JARO2019

144 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page