top of page

Žádní zoufalci, Nové Město se díky výhře trhlo od nejhorších


Nové Město na Moravě - Vrchovina poprvé zvítězila v domácím prostředí, v zápase se představila ofenzivní posila.

První domácí výhra ve třetí lize přišla v pravý moment. Fotbalisté Nového Města porazili díky gólu v závěru Hodonín a bodově se trhli od nejhorších týmů tabulky. Trenér Richard Zeman už před zápasem prorokoval, že půjde o jedno z klíčových utkání podzimu.

„Hráčům jsem říkal, že tenhle zápas nám ukáže, jestli jsme stejní zoufalci jako Valašské Meziříčí a Hulín, nebo zda můžeme patřit k týmům ze středu tabulky s reálnou šancí na záchranu,“ přiznal.

Jeho svěřenci do té doby doma získali pouhé dva body, což je v soutěži, kde budou sestupovat minimálně tři týmy, hodně málo.

„Už jsme tu výhru potřebovali a také za ní šli. I když jsme dali gól až v závěru, tak si troufám říct, že tři body máme zaslouženě,“ podotkl novoměstský lodivod.

Rozdíl od předchozích zápasů, kdy se jeho tým prezentoval solidními výkony, byl v nezkušenosti soupeře.

„Hodonín má kvalitní tým a v zápase byl i lepší na míči. Naši předchozí soupeři však měli více zkušeností. Když nám vstřelili gól, využili naši následující hluchou pasáž a dokázali nás dorazit. Hodonín se naopak po vstřeleném gólu zatáhl a bránil, mohli jsme se tak zvednout,“ všiml si Zeman.

V ofenzivní části pomáhala i nová posila. Do svého mateřského klubu se po více než deseti letech vrátil Jakub Sklenář. Sedmadvacetiletý útočník, kterého si jako dorostence vyhlédla pražská Dukla, prošel vedle ní ve své kariéře i několika druholigovými kluby a poslední roky působil ve druhé nejvyšší australské soutěži.

„Měli jsme několik vytipovaných posil, které nedopadli a jsme moc rádi, že se podařilo přivést alespoň Jakuba. Samozřejmě mu ale nějaký čas bude trvat aklimatizace. Ve čtvrtek přiletěl do Česka, v pátek absolvoval první trénink po dovolené a v neděli odehrál necelou půlhodinu. Ještě zdaleka není připravený, proto ho zatím nechci ani hodnotit,“ řekl Zeman.

Ten také mohl konečně využít Petra Ošmeru. Extřebíčský expres přišel na hřiště čtyři minuty před koncem a v úplném závěru rozhodl gólem o výhře.

„Vrátil se po zranění, takže jsem za něj rád, že mu to vyšlo. Na druhou stranu má klubu co vracet. Očekávání jsou zatím větší než to, co tady během svého angažmá předvedl,“ dodal Zeman.

#NMNMVMSFL #NMNM #ROZHOVOR #RICHARDZEMAN #201819 #SFK

143 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page