top of page

NOVÉ MĚSTO ČEKÁ GENERÁLKA NA JARO.

Za pár dní odstartuje druhá polovina letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy. Jaká je aktuální situace v kádru Nového Města na Moravě? Fotbalisté Vrchoviny absolvovali o uplynulém víkendu herní soustředění v Ústí nad Orlicí. „V pátek jsme měli dva tréninky a večer ještě posilovnu. V sobotu ráno další trénink a odpoledne pak zápas. Kluci toho měli docela dost,“ sdělil kouč Nového Města Lukáš Michal. Průběh soustředění si velice pochvaloval. „Až na gólmana Petra Šmídu (pracovní vytížení) jsme byli kompletní. Odtrénovali jsme vše, co jsme měli naplánováno, navíc jsme po přípravném utkání trošku utužili partu,“ pousmál se.KVALITNÍ DEFENZIVA

Souboj s domácím divizním celkem skončil vítězstvím klubu z Vysočiny 3:1. „Potěšilo mě, že se v naší hře objevovaly věci, na něž jsme se zaměřili v tréninku. Dobře jsme kombinovali, měli hodně zakončení, byl jsem docela spokojený,“ pochvaloval si lodivod Vrchoviny. Ve zbývajících několika dnech, které ještě zbývají do začátku jarní části, ale hodlá se svým mužstvem na některých věcech pracovat. „Komplexně se soustředíme především na to, abychom dokázali rychle přepínat z útoku do defenzivy. V přípravě jsme ale příliš gólů nedostávali,“těšilo jej. Hlavním přáním je ovšem hlavně dobrý zdravotní stav kádru, který v Novém Městě není nejširší. „Doufám, že vyléčíme některá drobná zranění. Někteří kluci jsou lehce nakopnutí, ale byl bych rád, abychom do sezony šli kompletní,“ potvrdil Michal.

GENERÁLKA BUDE SKORO TRADIČNÍ

Soupeřem bude tým, který hraje ČFL sk. B (12. místo), TJ Sokol Živanice. Obec ležící cca 6 km západně od Pardubic, kde by se v sobotu 25.2. od 16:00 hod., na UMT PA-Ohrazenice, mělo sehrát poslední přípravné utkání na jarní část sezony. Bohužel zrovna na tento termín je hlášen déšť se sněhem, tak se uvidí, zda proběhne vše, jak je plánované. Je to soupeř, který hraje útočný fotbal a vždy dokázal prověřit náš tým. S tímto celkem jsme se potkali v přípravě hned dvakrát, ještě před Covidem a pokaždé jsme jej dokázali porazit (3:1 a 4:3). Pro oba týmy je to generálka na jarní část sezony. Vrchovina začíná na Slovácku B (hřiště Kunovice), Živanice jedou k mistráku do Kolína.

319 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page