top of page

Nové Město do poslední chvíle sahalo po bodu, ale nakonec odjelo s prázdnou

Kroměříž/NMNM - V rámci 14. kola MSFL zajížděl SFK Nové Město na Moravě na hřiště vedoucího týmu soutěže HS Kroměříž. Roli favorita měl jednoznačně naplnit tým domácích, ale Vrchovina byla dlouho proti. Jak chutná pocit vítězství totiž naposledy okusili ve Znojmě, proto chtěli u favorita překvapit.

SK HS KROMĚŘÍŽ - SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. 3:1 (0:1)

Branky: 54. Lhotecký, 60.+89. Houser - 31. Smetana


Sestava KM: Dostál - Lhotecký (76. Votava), Zavadil, Tiahlo, Cupal, Machálek, Sklenář (76. Surynek), Matoušek (K), Houser, Jeleček (81. Hapal), Plecitý (46. Červenka)

Trenér: p. Červenka


Sestava NM: Šmída - Hekerle (74. Bača), Vícha, Černý, Smetana (69. Trojánek) - Duda - Partl (60. Svoboda), Michal (K), Vacek, Chloupek (74. Sytař) - Duba

Trenér: p. Procházka


Oba týmy mají před utkáním jiné starosti, domácí chtějí potvrdit dosavadní formu, aby se na ně juniorky Olomouce a Baníku nedotáhly. Tým trenéra Procházky má od počátku naopak starosti záchranářské. První půlhodina byla ve znamení obléhání vápna brankáře Šmídy, ale dobře postavený obranný blok nedával domácím žádnou šanci, pouze určité náznaky. Poté začal úřadovat obránce Smetana, nejprve na své polovině vyfasoval za ostrý zákrok žlutý kartonek o sudího Žurovce. O pár minut se stejný hráč ocitl ve správný čas na správném místě a odražený míč před brankářem Dostálem uklidil za jeho záda - 0:1. Poločas se dohrával ve stejné režii, jako před vedoucí brankou.

Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil, domácí k tomu však přidali to podstatné, góly. Už po deseti minutách domácí Lhotský nachytal Šmídu na švestkách dalekonosnou střelou a vyrovnal - 1:1. Za dalších pět minut domácí Slavia již vedla, to nezaváhal při své šanci Houser - 2:1. Hosté hru vyrovnali a domácí se tak trochu vedením ukolébali, v 85. minutě se Vrchovina probila do vápna, vytvořila závar a zpětnou přihrávku zakončil v tutovce Duba, ale míč k vyrovnání nevedl, skončil těsně nad břevnem. Nedáš, dostaneš! Těsně před koncem zápasu pečetil svou druhou brankou domácí Houser - 3:1. Na Vysočinu se Novoměstští vrací s prázdnou.


Rozhodčí: Žurovec - Kotala, Bebenek. Delegát FAČR p. Šišma.

ŽK 1:3

Diváci 250


Poslední domácí zápas podzimu odehraje Vrchovina v okresním derby s FC Velké Meziříčí, Zápas je naplánován na sobotu 6.11.2021 a výkop je ve 14:00 hod. Fanoušky zajímá jediné, vyhraje domácí tým a protrhne konečně domácí smůlu?

249 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page