top of page

Nové Město dopustilo další domácí ztrátu

NMNM – Kroměříž tradičně vyloupila bodově Vrchovina arénu. Fotbalisté trenéra Zemana v rámci 5. kola FORTUNA MSFL odehráli nepovedené utkání s Hanáckou Slavií Kroměříž a nezačali „anglický týden“ vůbec dobře. Rozhodla o tom výborně provedená standardka v závěru utkání . Týmu chyběli jak Duba , tak v týdnu přibyl ještě zraněný Batelka.

SFK Nové Město na Moravě – SK HS Kroměříž 0:1 (0:0)

Branka: 80. Votava


Sestava NMNM: Šmída – J. Švanda (72. Skalník M.), Vícha, Hekerle, Smetana (46. Vašíček), Duda, Michal (C), Feik (88. Švanda T.), Tulajdan, Chloupek (58. Holman), Šteffl

Připraveni: Skryja – Švanda T., Holman, Skalník M., Veselý V., Vašíček


Sestava Kroměříže: Kofroň – Zavadil, Tiahlo, Cupák, Votava (92. Žiška), Machálek, Matoušek (C), Sedlák (88. Mustafič), Štěpánek (83. Houser), Plecitý (66. Mlčoch), Vyhlíd

Připraveni: Dostál – Žiška, Houser, Mlčoch, Vasiljev, Mustafič, Sklanář


První poločas přinesl pouze taktickou bitvu, hosté vycházeli z pevné obrany a domácí si nevypracovali prakticky na svém hřišti vůbec nic. Ve 25. minutě přišlo první varování, po závaru před Šmídou doťuknutí vyškrábl pohotový Šmída prsty na tyčku. Těsně před koncem poločasu se na PVK z 22 metrů Votava jen zastřeloval, pálil nad Šmídovu svatyni.

Ve druhé půli hosté ještě více přitlačili. V 50. minutě se objevil z ničeho nic sám před Šmídou kapitán Matoušek, ale šancí pohrdl. V 61. minutě po rohu Michala přišla vůbec první střela na bránu hostů, kterou vyslal Josef Švanda, brankář byl na místě. Ve stejné minutě rychlý brejk hostů v přečíslení 3 na 2 opět Matoušek ve stoprocentní šanci nedal. V 70. minutě zahrozil z rohu hlavou Štěpánek, těsně vedle. O tři minuty později po PVK Šmída zázračně vykopl nohou a zachránil tak tým od pohromy.

Jeden parádně zahraný trestný kop rozhodl sobotní duel fotbalistů Nového Města na Moravě s Kroměříží. Deset minut před koncem se k němu postavil opět Votava a parádní ránou přes zeď vymetl šibenici branky domácích.

Bylo to však logické vyústění tlaku Hanácké Slavie po změně stran.

Což komentoval i trenér Zeman po utkání:

„Hráči Kroměříže k nám asi jezdí rádi. Pokaždé, když mají nějakou nepříznivou sérii, přijedou do Nového Města a chytnou se na nás. My jsme ale tentokrát divákům nenabídli fotbal, na který sem chodí,“ uznal po další domácí ztrátě a dodal: „Už v první půli byli hráči Kroměříže nebezpečnější. Byli rychlejší ve startu na míč, vyhrávali osobní souboje ve středu pole, vůbec nás nepustili ke hře, kterou jsme chtěli předvádět.“

Nejlepší hráči: Šmída – Matoušek, Votava, Tiahlo


Rozhodčí: Rosický – Kulička, Mayer Delegát: p. Piňos

ŽK 2:1, ČK 0:0

Diváci: 325


Nové Město už ve středu jede na vedoucí tým do Hlučína na místní FC. Výkop je 9.9. 2020 od 17:00 hodin. Zápas bude řídit rozhodčí Silný – Slabý, Hubený. Delegát FAČR pan Vladimír Boček.


618 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page