top of page

Nové Město nestačilo na jihlavskou rezervu

Jihlava / NMnM - V rámci 4. kola MSFL se hráči juniorky Jihlavy dočkali prvního vítězství v sezoně. V sobotním dopoledni doma v krajském derby zdolali fotbalisty SFK Nového Města na Moravě vysoko 4:1. Od začátku do konce utkání čas na hřišti jasně opanovali.

FKM JIHLAVA – SFK NOVÉ MĚSTO n/MOR. 4:1 (2:0)

Branky: 7. Ritter, 42. a 60. L. Fila, 55. Christodoulou - 66. Smetana


Jihlava B: Lamcman – Štefánek, Christodoulou, Kolčava, Araujo (71. Savi), Novák (46. M. Fila), Franěk (87. Němeček), Lát, Chok (71. Crhan), Ritter, L. Fila (73. Růžička)


Nové Město: Šmída – Bača, Černý, Trojánek, Smetana – Partl (81. Švanda), Duda, Michal (C) (46. Chloupek), Holman, Hlaváč (46. Boušek) – Sytař (63. M. Šmída).


Sestava trenéra Procházky od začátku zápasu byla v hluboké defenzivě. Ráz utkání určila situace ze 7. minuty hry. V ní obrana Nového Města nezachytila průnikovou přihrávku mezi obránci a Ritter sám před gólmanem Šmídou nezaváhal – 1:0. Hosté, byť nastoupili vinou řady zranění v silně kombinované sestavě, se snažili, ale do šancí se nedostávali. Jediné vážnější ohrožení branky Jihlavy znamenala po půlhodině hry střela Holmana. Ta ovšem mířila těsně nad. Domácí pálili jednu šanci za druhou a nebo svůj tým podržel výborný Šmída. 3. minuty před přestávkou bylo s fotbalisty Vrchoviny zle. Domácí se pěknou kombinací po pravé straně dostali až do velkého čtverce. Následovala přihrávka na Lukáše Filu, jenž měl spoustu místa i času, aby s klidem zvýšil skóre - 2:0.

„Soupeř byl tentokrát nad naše síly. V silně kombinované sestavě jsme zápas nezvládli výsledkově, ale také co se našeho výkonu týká,“ stručně okomentoval trenér Nového Města Pavel Procházka. Krátce po změně stran bylo s jeho svěřenci ještě hůř. Nejprve fotbalisté jihlavské juniorky rozehráli nakrátko rohový kop, následoval přetažený centr, k jehož usměrnění do svatyně hostů měl volný Christodoulou příliš prostoru – 3:0. Za dalších pět minut už to vypadalo na debakl. Na levé straně se uvolnil Martin Fila, před brankou našel volného svého jmenovce Lukáše, který přidal svojí druhou branku v zápase. Hosté se dočkali alespoň čestného úspěchu. V 66. minutě se hlavičkou po rohovém kopu prosadil obránce Smetana, který zmírnil porážku svého celku na konečných 1:4. V tabulce tak FKM Jihlava díky výhře svého sobotního soupeře bodově dohnalo. „Rozhodla kvalita kádru, který jsme měli k dispozici. Na rozdíl od minulého domácího utkání s Blanskem do sebe tentokrát všechno ideálně zapadlo,“ lebedil si kormidelník rezervy FC Vysočina Michal Veselý.


Rozhodčí: Kolář

ŽK: 0:1

Diváci: 200

203 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page