top of page

Nové Město si přivezlo první výhru z Dolního Benešova

DB / NMNM – Fotbalisté kolem kapitána Michala měli co napravovat, po ztrátě z domácího hřiště. Čekal je výjezd za úmorného vedra do Slezska na FC Dolní Benešov. V rámci 2. kola Fortuna MSFL naši kluci předvedli kolektivní výkon, který nakonec vyústil v první tři body do tabulky.

FC Dolní Benešov - SFK Nové Město na Moravě 0:2 (0:1)

Branky: 24. Michal, 47. Duba


Sestava NMNM: Šmída - Hekerle (79. Feik), Batelka, Vícha, Smetana - Chloupek (72. Vašíček), Michal (K) (85. Holman), Duda, M. Skalník (69. Šteffl), Švanda (76. Tulajdan) - Duba Připraveni: Skryja – Vašíček, Holman, Tulajdan, Šteffl, Feik


Sestava Dol. Benešova: Baránek – Krejčí, Dolba (46. Skroch), Moravec (K), Blahuta, Pecuch (60. Býma), Gebauer (60. Trajkovski), Labuda, Karčmář, Kubík, Musila

Připraveni: Býma, Romaněnko, Večerek, Trajkovski, Skroh, Foitzik


Úvod zápasu byl jasně v režii domácího týmu a také s touto aktivitou přišly náznaky šancí. Pro Šmídu to nebyl vůbec lehký začátek. Po uplynutí první čtvrthodinky hosté převzali iniciativu, byli z lavičky nabádáni k velkému tlaku na branku domácích. To vyústilo ve vedoucí branku kapitána Michala ve 24. minutě, který dostal přesnou přihrávku v 16 a podél vybíhajícího brankáře poprvé zasunul – 0:1. Aktivita nám vydržela do konce první půle, po pěti minutách Duba vstřelil po rohu a následné kombinaci další branku, ale pro údajný ofsajd nebyla uznána.

Druhá půle pro nás začala stejně jako v zápase s Vyškovem, přesná přihrávka na Dubu ve 47. minutě znamenala zvýšení vedení – 0:2, ten si převzal míč již na polovině soupeře a prokličkoval se až před gólmana. Domácí tak trochu rezignovali, ale po 60. minutě dvakrát střídali a přišlo oživení zejména Býma byl hodně aktivní. Mezi 72. a 74. minutou měli dvě obrovské šance, ta první pouze přeletěla spojnici Šmídovy branky. Ta druhá byla přesnější, ale Šmída svým včasným vyběhnutím svůj tým podržel. Konec zápasu byl již rozkouskován střídáním a Vrchovina si zbývající průběh bezpečně pohlídala.

Richard Zeman: Po domácí ztrátě v 1. kole jsme dnes přijeli do Benešova s cílem vyhrát. Myslím si, že jsme byli po celé utkání lepším celkem, domácí jsme v podstatě k ničemu nepustili, naopak z našich brejků jsme dokázali dvakrát skórovat. Měli jsme i další šance, ale už bez gólového efektu. Vyhráli jsme a tak se nám dnes v pohodě pojede domů!

Nejlepší hráči: Michal, Duba, Batelka

Nové Město příští kolo bude hostit ve Vrchovina aréně rezervu 1.FC Slovácko B. Hraje se opět v sobotu 22.8. 2020 od 16:30 hodin. Zápas bude řídit rozhodčí Marek – Mayer, Vostrejš. Delegát FAČR pan Jaroslav Beneš.


#NMNMVMSFL #SFK #DOLNÍBENEŠOV #PRVNÍVÝHRA

784 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page