top of page

Nové Město krůček od sestupu


NMNM - Pro přiživení naděje na záchranu potřebovali fotbalisté Nového Města na Moravě ve 28. kole Moravskoslezské fotbalové ligy doma naplno bodovat proti Dolnímu Benešovu. Po většinu času však hráli po vyloučení gólmana Koláře jen o deseti. Nerozhodný výsledek 0:0 znamená, že premiérová sezona ve třetí lize zřejmě pro Vrchovinu skončí sestupem zpět do divize.

„Dobře jsme věděli, že pouze výhra nám nechá slušné šance na záchranu. Kluci podali doslova heroický výkon, i v deseti jsme soupeře zmáčkli, jenže z řady příležitostí jsme neproměnili ani jednu,“ mrzelo po utkání kouče Richarda Zemana.

Jeho ovečky vstoupily do sobotního utkání dobře, po pár minutách neproměnil sólový nájezd Matulka, jenže situace z 21. minuty přinesla první komplikace. Stoper Vícha dával hlavou malou domů gólmanovi Kolářovi, který byl však vyběhnutý z velkého čtverce a nepřesnou nahrávku hasil zásahem rukou. „Byla to v podstatě podobná situace jako při baráži o první ligu mezi Jihlavou a Karvinou. Tam dal sudí brankáři Karviné jen žlutou, naopak Kolář viděl červenou, ale musím přiznat, že oprávněnou. Náš gólman si křikl, jenže Vícha ho díky velice bouřlivé atmosféře neslyšel,“ popisoval Zeman. Hlavně po změně stran si však hráči Vrchoviny vytvořili spoustu tutovek, v těch největších postupně selhali Michal Skalník s Dubou. Dolní Benešov potřeboval k jistotě setrvání ve třetí lize i pro příští ročník bod, který se také povedlo ubránit. „Výkon byl z naší strany opravdu doslova heroický, vytvořili jsme si spoustu šancí, bohužel jsme je nevyužili, proto jsme byli po zápase všichni hodně smutní. Soupeř potřeboval bod, tomu podřídil taktiku,“ mračil se lodivod Nového Města.

Před závěrečným kolem, kdy Vrchovina zajíždí na horkou půdu o postup bojující Kroměříže, ztrácí na dvanáctý Hodonín tři body. Také celek z jižní Moravy čeká silný protivník, druhá Líšeň. Bude však mít výhodu domácího prostředí. „Nyní pro nás zbývá asi jediná varianta, jak bychom se ještě mohli zachránit. Pokud bychom vyhráli v Kroměříži a v tabulce došlo k bodové rovnosti nás, Rýmařova a Hodonína, pak bychom se zachránili. Tomu však dávám asi jen pět procent naděje. Bohužel jsme si zpečetili osud, ale hrát naplno budeme až do úplného konce soutěže,“ slibuje Richard Zeman.

#NMNM #NMNMVMSFL #SFK #REPORT #JARO2019

230 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page