Nové Město nestačilo na domácí Hlučín


Hlučín/NMNM - 27. kolo MSFL se pro Nové Město odehrálo v Hlučíně. Zápas o šest bodů zvládl domácí tým, kdy kontroloval většinu zápasu hru a konečný výsledek byl zasloužený.

FC Hlučín - SFK Nové Město n.M. 3:0 (1:0) ⚽ 30. Kraut (PK), 86. Málek, 88. Pyclík

N. Město: Kolář - Svoboda, Smetana, K. SKalník, Batelka - K. Skalník, Michal (K)(84. Vícha), Zbytovský, M. Skalník, Vopršal - Duba

Hlučín: Kolenko - Heiník, Málek, Foltyn, Dostál (70. Opatřil), Hudeczek, Krejčí (90. De Carvalho), Mac, Jančík (78. Pyclík), Štefek, Kraut

Veledůležitý záchranářský duel začal z obou stran opatrně, první vážnější příležitost si vypracoval celek z Vysočiny. V 10. minutě si balon navedl do středu hřiště Duba a s jeho bombou na zadní tyč měl gólman Hlučína co dělat. Ve 23. minutě se připomněli domácí, ale Kolář si s nebezpečnou hlavičkou po rohovém kopu poradil. Klíčový okamžik zápasu přišel po půlhodině hry. Obránce Svoboda smolně zahrál rukou ve vlastním velkém čtverci a Kraut poslal domácí celek z penalty do vedení 1:0. O dvě minuty později mohlo být s Vrchovinou ještě hůř, ale Kraut jen orazítkoval břevno svatyně hostů.

Do druhého dějství vyběhla Vrchovina se změnou v rozestavení a vytvořila si mírnou územní převahu. Jenže tu nedokázala přetavit ve vytvoření vyložené brankové příležitosti. V úplném závěru pak do otevřené obrany přidali další branky Málek s Pyclíkem a definitivně rozhodli o tom, že tři body zůstaly doma v Hlučíně.

Nejlepší hráči: Málek, Kraut - K. Skalník.

Hodnocení trenéra Zemana: „V prvním poločase nás domácí přehráli rychlou kombinací ve středu pole, pohybem a vět