top of page

Nové město platí v MSFL nováčkovskou daň


Až do pátého kola čekali na první výhru ve třetí lize fotbalisté Nového Města na Moravě. Ti jsou po třetině podzimu se čtyřmi získanými body na třináctém místě. „Realita vyšší soutěže v podstatě splňuje naše očekávání, které ale nesplňuje náš dosavadní bodový zisk. Měli jsme výpadky v obranné šestnáctce, velice lacino jsme inkasovali některé branky, naopak sami jsme spoustu příležitostí zahazovali. Kolo od kola se však zlepšujeme, věřím, že naše výkony budou mít vzestupnou tendenci. Na soutěž si zvykáme, přece jenom ji většina hráčů nikdy nehrála, ve třetí lize se musí koncentrovat na každý okamžik, tak je to ale u každého nováčka na všech úrovních,“ vysvětluje kouč Vrchoviny Richard Zeman, kterého mrzí domácí ztráty. „Ve všech třech domácích utkáních jsme měli bodovat. Na úvod s Uničovem to měla být remíza, Rýmařov i Uherský Brod jsme měli porazit. Mohli jsme mít o pět či šest bodů více, ale je to pryč, nemá cenu to dál řešit.“

Největší rozdíl mezi divizí a MSFL je v práci v pokutovém území vlastním, ale i soupeřů. „Obrany celků jsou ve třetí lize samozřejmě lepší než v divizi, na všechno je méně času, hlavně na pozici stoperů jsou v MSFL opravdu velice kvalitní hráči, což ale zrovna naposledy nebyl případ Valašského Meziříčí. Ale i tak jsme si třeba proti Rýmařovu či Uherskému Brodu vytvořili spoustu šancí, bohužel jsme je ale nevyužili. Musíme se soustředit na každý nadcházející zápas, teď nás čeká Hulín, který má jen jeden bod, ale disponuje kvalitními hráči. Musíme jej však zdolat a posunout se do středu tabulky,“ burcuje Zeman, který za první třetinu podzimu vyzdvihl výkony letní posily, útočníka Tomáše Duby.

„Tomáš zatím nastřílel čtyři góly, ale mohl jich už mít klidně deset. Loni neměl zrovna úspěšnou sezonu, ale vsadil jsem na něj a zatím se to vyplácí. Z hráčů, které jsme v létě přivedli, se jednoznačně povedl nejvíce, je to nadstandardní hráč, věřím, že mužstvu pomůže. Tým bychom ještě rádi posílili, ale v rozehrané soutěži to jde obtížně, navíc nemáme ideální polohu, pro hráče je to do Nového Města daleko,“ posteskl si kouč Vrchoviny.

#NMNMVMSFL #NMNM #SFK #MSFL #HODNOCENÍ #201819 #TOMÁŠDUBA #RICHARDZEMAN #VÝSLEDKY #PROGRAM

143 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page