top of page

Nové Město posílil Kolář


Nové Město - Třetiligové Nové Město hlásí další posilu. Kádr nováčka fotbalové MSFL posílí brankář Marek Kolář (1996), který bude hostovat z Jihlavy. Fotbalově se narodil ve Světlé n/S. a přes Havlíčkův Brod do dostal do Jihlavy. Má určitě ligové ambice. Patrně poslední novou tváří letošní zimy bude stoper ze Zbrojovky Brno, jehož jméno klub zveřejní v tomto týdnu. Na brankářském postu Vrchovina reaguje na odchod Davida Jurana do Vyškova. Na jeho místo přivedlo dosavadní trojku druholigové Jihlavy, která na podzim sbírala starty v juniorce.

„Jedná se o brankáře s ligovými ambicemi, samozřejmě jsem rád, že se nám ho podařilo získat,“ pochvaluje si novoměstský trenér Richard Zeman. To, jestli bude Kolář jasnou jedničkou, ale neslibuje. „Máme tady Petra Šmídu, který na podzim odchytal některé zápasy a obstál. Velmi mě těší, že mám pro jaro takto kvalitní dvojici,“ podotkl. Dvaadvacetiletý Kolář se bude nadále připravovat převážně s jihlavským A-týmem a zůstane tak v zápřahu profesionálního fotbalisty. „To byla podmínka Vysočiny. S námi bude teď v zimě absolvovat dva tréninky týdně,“ vysvětlil Zeman.

Kolář se stal po Vopršalovi, Fikarovi, Svobodovi, Matulkovi, Vařejkovi už šestou novou tváří v týmu. Novoměstský klub tak reaguje na odchody některých opor po podzimní části. V týmu už nejsou Chalupa, Ošmera, Dočekal, Sklenář a zmiňovaný Juran. Navíc klub opouští i defenzivní hráč Ondřej Košík, který přestupuje do STARTu Brno, důvodem je nedostatek času na cestování k tréninkům a zápasům, jelikož bude v tomto roce končit studium na VŠ.

438 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page