top of page

Nové Město začalo zimní přípravu s dalšími posilami


Nové Město na Moravě - Třetiligoví fotbalisté Nového Města vstoupili ve středu do zimní přípravy. Na zahajovacím tréninku se objevilo i několik nových tváří. Vedle už představených posil přibyly i další, v příštím týdnu se pak jejich výčet ještě zvýší.

„Kompletní jsme nebyli, ještě mají přijít hráči z vyšších soutěží, kteří se aktuálně připravují v kádrech svých mateřských týmů,“ řekl trenér Richard Zeman. Vedle Matěje Vopršala ze Žďáru a Jakuba Fikara ze Ždírce se na tréninku objevil překvapivě i Radek Matulka z Jihlavy, který na podzim hostoval v konkurenčním Velkém Meziříčí, Marek Svoboda z juniorky Zbrojovky Brno a na zkoušce je Tomáš Vařejka z Bystřice, do které Vrchovina poslala Žáka a Blažíčka.

„Matulka je křídelní hráč, tedy varianta za Ošmeru, Svoboda přišel na doporučení a Vařejku znám ještě z Havlíčkova Brodu. Teď hrál krajský přebor, takže je otázka, jak se s tím skokem popasuje,“ okomentoval posily Zeman. Mezi nové tváře patří i brankář Daniel Havlík z Nedvědice, který však má být především posilou pro B-tým a plnit roli třetího brankáře. Tu doposud zastávali zkušení Andrýsek se Skryjou. „Oba ti kluci už mají nějaký věk a také pracovní a rodinné povinnosti, proto nebývají k dispozici pravidelně,“ vysvětlil Zeman s tím, že příští týden ještě dorazí další brankář pro A-tým a také stoper. Nečekaně totiž skončil gólman David Juran, který se o post jedničky dělil s Petrem Šmídou a upřednostnil nabídku konkurenčního Vyškova. „Počítali jsme s ním i pro jaro, ale dostal lepší nabídku a my mu nebránili. Bude to mít blíž, navíc sehnat pro třetí ligu brankáře není takový problém. Profesionální kluby mají ve svých kádrech tři čtyři gólmany a rády využijí možnost, aby někdo nevytížený získával praxi na úrovni MSFL,“ podotkl Zeman, který své svěřence poprvé v kalendářním roce přivítal oproti původně plánované umělé trávě ve Žďáře v novoměstské kabině.

„Hodně na chumelilo, takže tam nestihli odklidit sníh, proto jsme se sešli u nás na stadionu a vyrazili do terénu,“ popsal úvodní jednotku Zeman. Po konci podzimu už v kádru není vedle gólmana Jurana ani třebíčská trojice Petr Ošmera, Michal Dočekal, Pavel Chalupa, skončil také Jakub Sklenář. Naopak zůstává útočník Tomáš Duba. O nejlepšího střelce týmu se zajímalo druholigové Znojmo. „Tomáš sám řekl, že cítí vůči Vrchovině závazek a chce na jaře zůstat tady,“ prozradil vrchovinský kouč, který ocenil i postoj odcházejícího Ošmery. Ten místo rakouského angažmá, odkud by za něj Nové Město nedostalo finanční kompenzaci, zvolil půlroční štaci v B-třídních Přibyslavicích, kterým bude pomáhat k postupu. Do zahraničí by se tak přesunul až poté.

904 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page