top of page

Nové Město vrací Ždírci kapitána, testovalo exotiku


Nové Město na Moravě - Ještě stále otevřený zůstává kádr třetiligových fotbalistů Nového Města. Trenér Richard Zeman se po víkendovém zápase ve Vysokém Mýtu rozloučil s testovaným obráncem Ždírce Jakubem Fikarem a na postu středního obránce vyzkoušel exotiku v podobě čadského Houssainiho.

„Zkoušíme v obraně různé varianty, protože Duda je po artroskopii kolena a Smetana teď začal s tréninkem. Houssaini v zápase nevypadal vůbec špatně, ale je otázkou, zda si ho v našich skromných podmínkách budeme moci dovolit. Zatím jsme se s jeho agentem nedohodli,“ řekl Zeman. Fikar přišel do Nového Města nahradit na postu pravého obránce Pavla Chalupu. Trenér se ale rozhodl, že ho do kádru pro jarní boje o záchranu nevezme.

„Nenaplnil to, co jsme od něj očekávali. Nepředvedl třetiligové parametry. V tuto chvíli jsme se rozešli s tím, že by to na základní sestavu nebylo. Pro hráče je lepší, když se vrátí do Ždírce, kde byl kapitánem, a bude mít divizní zápasovou praxi,“ podotkl trenér Vrchoviny.

Zájem má naopak o levého beka Vařejku. „S Bystřicí teď řešíme hráčskou kompenzaci,“ prozradil aktuální stav.

V kádru zůstanou zimní posily z Jihlavy brankář Kolář a krajní univerzál Matulka, stoper Batelka, který je kmenovým hráčem Pardubic, a také levonohý záložník Svoboda ze Zbrojovky Brno. „S těmi hráči už je to domluvené. Jedná se o angažování na půl roku s tím, že se pak uvidí, co dál,“ vysvětil Zeman. Z posil na sebe zatím výrazně upozornil Matěj Vopršal. Útočník, který přišel ze Žďáru, dal ve třech předchozích zápasech osm gólů. „Sedm z nich dal Havlíčkovu Brodu a Ždírci, což jsou průměrné týmy. Jako správný střelec slízl smetanu, ale směrodatné pro mě bude, jak se prosadí ve třetí lize. Nechci ho hodnotit v přípravě, ale až po nějakém čtvrtém pátém jarním kole,“ vysvětlil Zeman.

Do startu jarní části MSFL zbývají dva víkendy. V nich se Nové Město v rámci přípravy střetne se soupeři na přírodní trávě, což už si vyzkoušelo ve Vysokém Mýtu. „Je samozřejmě jen dobře, že v Ústí nad Orlicí i v Blansku už budeme na přírodním povrchu, protože předpokládám, že první zápas s Uničovem se už taky nebude hrát na umělé trávě,“ dodal Zeman.

371 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page